Przejdź do treści
Oskard-archiwum 11-12 grudnia 2021

Jarmark świąteczny „Kolęda na wysokości”

Czy to właśnie nie jarmarki bożonarodzeniowe najlepiej wprawiają nas w radosną, świąteczną aurę? Z pewnością ten, który od kilku lat przygotowuje CKiS w Koninie – pachnący potrawami, przesycony świąteczną muzyką i ozdobami – jest pięknym początkiem budowania niezwykłego klimatu.

Program

11 grudnia (sobota)
CKiS-DK Oskard i plac przy Oskardzie

12:00-20:00 Jarmark Świąteczny, plac
12:00 Parada Orkiestry Dętej Quantum Ochotniczej   Straży Pożarnej w Rychwale, plac
13:00-17:00 Selfie z Mikołajem, plac
13:00-18:00 Potrawy Kół Gospodyń Wiejskich, Oskard
13:00-14:30 Odświętne wejście (wianki) – warsztaty, Oskard
15:00-16:00 Wrocławski Teatr Formy „Opowieść lalek z Betlejem”, plac
16:00-17:30 Zimowy las w szkle – warsztaty, Oskard
18:00-19:30 KAYAH Kolędowo, Oskard

12 grudnia (niedziela)
CKiS-DK Oskard i plac przy Oskardzie

12:00-18:00 Jarmark Świąteczny, plac
12:00 Koncert świąteczny MDK „Śpiewaj z nami – ANIOŁAMI!”
12:00-13:30 W blasku świąt (stroiki) – warsztaty, Oskard
13:00-17:00 Selfie z Mikołajem, plac
13:00-18:00 Potrawy Kół Gospodyń Wiejskich, Oskard
14:00-15:30 Gwiazdka na słodko – warsztaty, Oskard
14:00-16:00 Animacje świąteczne Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop, plac

* na Jarmark wstęp wolny, niektóre punkty programu płatne: warsztaty i koncert KAYAH


PYSZNY JARMARK

11 i 12 grudnia, od g.12:00

Na stoiskach znajdziecie mnóstwo pachnących smakołyków. Będzie można ich spróbować na miejscu lub uzupełnić nimi świąteczną spiżarnię.

W pysznej strefie znajdziecie:

  • miody, ciasta, słodkie wyroby,
  • sery góralskie i korycińskie,
  • pieczywo, chleby na naturalnym zakwasie,
  • grzane wino, piwo, kwas chlebowy, soki,
  • tradycyjne wędliny, ryby w zalewach,
  • naturalne przyprawy.

ANIMACJE ŚWIĄTECZNE

12 grudnia, g. 14:00-16:00, plac

Ho, ho, ho! Zbliżają się zjawiskowe Anioły, Śnieżynki, Mikołaj i Diabły na szczudłach. Artystyczne działania plenerowe aktorów z Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop wprowadzą widzów w magiczną aurę świąt. Piękne kostiumy, profesjonalna charakteryzacja, dbałość o szczegóły – takich postaci z pewnością nie da się na Jarmarku przegapić.

www.scenakalejdoskop.pl

SMAKOWITA TRADYCJA

11 i 12 grudnia, od g. 13:00

O wasze podniebienia zadbają również panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Przygotujcie się na degustację domowych wyrobów. Będzie pysznie!

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

11 grudnia g. 18:00

Kayah

Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, autorka tekstów i producentka muzyczna. Współpracowała m.in. z Goranem Bregoviciem i Cesárią Évorą. Największą popularność przyniosły jej hity „Na językach”, „Fleciki”, „Testosteron” czy „Prawy do lewego”. Tym razem artystka zaprezentuje konińskiej publiczności polskie kolędy, tradycyjne piosenki bożonarodze-niowe i autorskie utwory świąteczne w niezwykłych, wzruszających aranżacjach. KAYAH zaśpiewa dla Was 11 grudnia o g. 18:00 w CKiS-DK Oskard. Bilet 15 zł do kupienia w kasie Oskardu lub online.

„Śpiewaj z nami – ANIOŁAMI!”

12 grudnia, g. 12:00, Oskard (bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie)

Tak entuzjastycznie zapowiadają swój świąteczny koncert adepci sztuki wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Na Jarmarku zabrzmią tradycyjne polskie kolędy w nowych, radosnych aranżacjach. Dzieciom i młodzieży będzie towarzyszyć zespół profesjonalnych muzyków. Zadbamy o Wasz nastrój śpiewająco!

KOLOROWE STOISKA

W jarmarkowych domkach znajdziecie mnóstwo ciekawych przedmiotów. Warto zajrzeć na każde stoisko! Może to właśnie tutaj znajdziecie prezent dla ukochanej osoby? Do kupienia będą:
– oryginalne rękodzieło artystyczne lokalnych twórców, m.in. bombki, stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, lampiony, rzeźby, ilustracje, plakaty,
– przytulanki, zabawki, akcesoria dla dzieci,
– torby, worki, hafty, ceramika, świece kwiatowe,
– obrusy, pościel, poduszki.

OPOWIEŚĆ LALEK Z BETLEJEM

11 grudnia, g. 15:00-16:00, plac

Nieodłączną atrakcją Jarmarku są widowiskowe spektakle plenerowe. W tym roku historię narodzin Jezusa w niezwykłej odsłonie pokaże Wrocławski Teatr Formy. Bohaterami będą gigantyczne kukły Maryi, Józefa, Anioła i osiołka animowane przez 11 aktorów. Klimatyczna muzyka klezmerska, połączenie wzruszających i komicznych scen oraz spektakularna forma dopełniają wyjątkowości opowiadanej historii, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

SELFIE Z MIKOŁAJEM

11 i 12 grudnia, g. 13:00-17:00, plac

Zapraszamy na specjalne stanowisko z Mikołajem. Szykujcie aparaty, aby zrobić niezapomniane selfie.

WARSZTATY w CKiS-DK Oskard

ODŚWIĘTNE WEJŚCIE (warsztaty indywidualne)

11 grudnia (sobota), g. 13:00 – 14:30

Spraw, by świąteczny klimat zachwycił Twoich gości już od progu domu lub mieszkania! Wspólnie stworzymy wianki na drzwi wejściowe, wykorzystując naturalne materiały niosące ze sobą zapach prawdziwego lasu. Bazę dekoracji stanowić będą szyszki, kora drzew, a także pomarańcze, cynamon i żurawina. Dopełnieniem wianka na słomianym podkładzie będą gustowne bukieciki.

Warsztaty poprowadzi Izabela Piękna – HORTITERAPIA.

Uczestnicy: dorośli, warsztaty indywidualne

*Zapisy, opłata 25 zł od osoby.

ZIMOWY LAS W SZKLE (warsztaty indywidualne)

11 grudnia (sobota), g. 16:00 – 17:30

Chciałbyś mieć w domu namiastkę lasu, która stanie się jednocześnie efektowną, świąteczną ozdobą? Wystarczy szklane naczynie, trochę roślin i odrobina wyobraźni. Podpowiemy Wam, jakich materiałów użyć i w jaki sposób zadbać o dekorację, aby cieszyła oczy jak najdłużej. Będziemy krok po kroku tworzyć kolejne warstwy lasu, nadając im przy okazji zimowego sznytu. A to wszystko na bazie naturalnych dodatków – bez zbędnego plastiku i sztucznego śniegu. Dzięki takiej kompozycji będziemy bliżej natury, nawet w domowym zaciszu!

Warsztaty poprowadzi Izabela Piękna – HORTITERAPIA.

Uczestnicy: dorośli

*Zapisy, opłata 25 zł od osoby.

W BLASKU ŚWIĄT (warsztaty rodzinne)

12 grudnia (niedziela), g. 12:00 – 13:30

Stwórz autorską, ekologiczną ozdobę, która rozjaśni i ociepli każde wnętrze. Z pomocą prowadzących zrobicie świece z pszczelego wosku, które następnie udekorujecie mchem, igliwiem i innymi naturalnymi dodatkami. Wszystkie elementy umieszczone w gustownej donicy złożą się na efektowny, bożonarodzeniowy stroik. Nie zapominajmy, że wosk pszczeli ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Będzie nie tylko piękne, ale i zdrowo!

Warsztaty poprowadzi Izabela Piękna – HORTITERAPIA.

Uczestnicy: dorosły + dziecko

*Zapisy, opłata 25 zł od pary.

GWIAZDKA NA SŁODKO (warsztaty rodzinne)

12 grudnia (niedziela), g. 14:00 – 15:30

Ciekawa propozycja dla małych cukierników z artystycznym zacięciem. Każde dziecko z pomocą opiekuna przygotuje dwa pierniki, wykorzystując różne techniki dekorowania. Na słodkościach znajdą się postaci ze świątecznych bajek, a także tradycyjne, bożonarodzeniowe wzory. Warsztaty poprowadzi dr inż. Katarzyna Hryciuk, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w ZSEU w Żychlinie, pasjonatka gotowania i sztuki ludowej, współpracująca od wielu lat z wybitnymi szefami kuchni. Ukończyła kursy dekorowania pierników i z pasją dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Uczestnicy: dorosły + dziecko

*Zapisy, opłata 25 zł od pary.

*Zapisy przyjmowane są pod nr tel. (63) 274 66 00 (pon.-pt. 8.00-15.30). Liczba miejsc jest ograniczona. Opłatę prosimy przesłać na konto Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776. Prosimy w przelewie podać tytuł wybranego warsztatu.