Przejdź do treści
Oskard-archiwum 1 grudnia 17:00

Jubileusz 60-lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie

To już 60 lat! Takie okrągłe urodziny trzeba uczcić. Już pierwszego grudnia Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie organizuje z tej okazji koncert, który odbędzie się w Domu Kultury Oskard o godz. 17.00.

Podczas jubileuszu wystąpi gwiazda wieczoru, Krzysztof Respondek wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą ZSGE w Koninie i solistami. Usłyszymy także folkowy zespół Dzieci Kujaw. Oczywiście, będzie także czas na wręczenie nagród, podziękowań i na przemówienia zaproszonych gości.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie to jedyny tego typu zespół muzyczny w regionie z tak długą tradycją. Pierwsze muzyczne wystąpienie. jak wskazują na to kroniki szkolne. orkiestra miała 01. 05. 1960 roku.  Od tamtego czasu jest prawdziwą kuźnią talentów i szkołą życia dla kilkunastu już pokoleń uczniów. Orkiestra od momentu powstania była silnie związana z życiem kulturalnym szkoły, ale też miasta. Od kilku lat gra podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizator:

Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie