KMK 2025: Spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską – pisarką, scenarzystką, felietonistką, działaczką społeczną, założycielką Partii Kobiet, a także laureatką prestiżowych nagród, takich jak tytuł Polki Roku 2007 w plebiscycie czytelników „Wysokich Obcasów”, Fenomen 2006 tygodnika „Przekrój” oraz Elle Style Award 2007 w kategorii Osoba Publiczna.
UWAGA! Zmiana sali! Wydarzenie odbędzie się w środę, 5 marca 2025 roku, o godzinie 17:00 w CKiS – DK Oskard, w sali widowiskowej. Wejściówki można będzie odebrać od 24 lutego w bibliotece i Oskardzie. Spotkanie jest częścią inicjatywy Konin Miasto Kobiet oraz projektu Konin Lubi Książki 10, realizowanego w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Podczas spotkania porozmawiamy m.in. o najnowszej książce Manueli Gretkowskiej pt. „Posag dla Polki”. Jak opisuje ją wydawca: „Gdy czujesz, że brak ci oparcia i nie masz sił spełniać oczekiwań innych, pamiętaj, że za tobą stoją tysiące niezwykłych kobiet. W trudnych chwilach możesz czerpać z ich historii, by odnaleźć własną drogę i prawdę o sobie. Manuela Gretkowska w swojej najnowszej książce dzieli się posagiem doświadczeń i przemyśleń – nie tylko z córką Polą, lecz także z tysiącami kobiet zmęczonych patriarchatem.”
Uwaga wszyscy chętni! Wejściówki dostępne będą od 24 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w godzinach otwarcia Wypożyczalni oraz w CKiS – DK Oskard w godzinach pracy kasy od 15:00 do 20:00. Liczba miejsc ograniczona!
Uczestnicy spotkania będą mogli również zakupić książki Manueli Gretkowskiej i otrzymać autograf autorki.
Nie przegap okazji, by spotkać autorkę i posłuchać inspirujących rozmów!
Manuela Gretkowska zadebiutowała w 1991 roku powieścią „My zdies’ emigranty”, w której ironicznie przedstawiła doświadczenia młodych Polaków opuszczających ojczyznę. W kolejnych książkach autorka ukazywała życie współczesnej bohemy artystyczno-intelektualnej we Francji, zyskując reputację postmodernistki i skandalistki. Jej proza, pełna lekkości i esejowej ironii, unikała patosu i była tłumaczona na wiele języków, m.in. węgierski, niemiecki, hiszpański czy fiński. W 1997 roku pisarka przeniosła się do Szwecji.
Organizatorami spotkania są: Miasto Konin, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
