Przejdź do treści
Wieża-archiwum 15 czerwca 20:00

KONCERT AQUAVOICE

AQUAVOICE to projekt muzyczny, za którym stoi Tadeusz Łuczejko – twórca muzyki elektronicznej ambient, aranżer, artysta grafik i malarz. AQUAVOICE powstał w 1999 roku, a w roku 2001 został laureatem złotej dziesiątki plebiscytu słuchaczy radiowej „Trójki” na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej.

AQUAVOICE publikował albumy z muzyką elektroniczną dla Requiem Records i Generator (Płyta „Cold” znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych płyt z katalogu tego drugiego wydawcy).

Płyta „Silence” ukazała się w wytwórni Zoharum, która wcześniej wydała jego albumy „Grey” (2013), Nocturne (2014) „Early Recordings (2015).

Występował obok takich artystów, jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Marek Hołoniewski, Banco de Gaia, HIGHER INTELIGENCE AGENCY, Robin Guthrie (COCTEAU TWINS), Marek Biliński czy Wojtek Konikiewicz.

Od roku 2003 Tadeusz Łuczejko jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych „AMBIENT”, które corocznie odbywają się w Gorlicach. Jako plastyk, przez siedem lat projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak „Iskry”, „Alfa” – Warszawa, „PiK” – Katowice czy „ART” w Kielcach. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce. W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”.

Na koncert projektu AQUAVOICE zapraszamy do Galerii Wieża Ciśnień w środę 15 czerwca o 20:00 Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Oskardu, na stronie ckis.konin.pl, a także w dniu koncertu w Galerii Wieża Ciśnień.