Przejdź do treści
Wydarzenia 18 czerwca 2022

Koncert „Marcin Żabiełowicz z pomocą przyjaciół” | 2. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

Jak połączyć muzykę i fotografię? Jest na to kilka sposobów. Mamy nadzieję, że nasz trochę Was zaskoczy. W ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ zapraszamy na koncert Marcina Żabiełowicza, gitarzysty, który grał z zespołem HEY.

„Scena jest moim drugim domem od 1992 roku. Zagrałem setki koncertów wraz z zespołem Hey, dziesiątki z innymi artystami, jednak po raz pierwszy przychodzi mi stanąć przed publicznością pod własnym nazwiskiem. Towarzyszyć mi będą przyjaciele, z którymi wyruszałem już w niejedną muzyczną podróż: Karolina Czarnecka i Janek Pentz. Tym razem to ja jestem gospodarzem, który zaprasza gości do swojego domu – dlatego nie mam wątpliwości, że będzie to wyjątkowy czas.”

Tak o swoim koncercie mówi sam Marcin Żabiełowicz.

A czy wiecie, że muzyk zajmuje się także fotografią? Przed koncertem odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Marcina Żabiełowicza. Jakich prac możemy się spodziewać?

Oddajemy głos artyście:
„DOM” to jedno z pierwszych, najbliższych człowiekowi słów, które definiuje tożsamość. Dla dziecka domem są ramiona matki, dla dorosłego człowieka często jest to miejsce na świecie. Dom może być szczęśliwy i pełny, może też być przerażająco pusty i cichy. Do domu zawsze wracamy, bo jest nasz. Jest azylem, bezpieczną przystanią, a czasem piekłem i cierpieniem. Dom bywa budynkiem, ławką w parku, ludźmi, wśród których czujemy się dobrze i bezpiecznie. Może być wspomnieniem po miejscu i ludziach, których już nie ma – czasami w naszym życiu, czasami w ogóle. Wystawa ukazuje te i inne oblicza DOMU – nie tylko mojego. Zdjęcia powstawały na przełomie ostatnich 25 lat i są dla mnie swego rodzaju pamiętnikiem: życia, podróży, doświadczeń.

Zapraszamy do Klubokawiarni NOT na koncert z fotografią w tle. Wernisaż wystawy odbędzie się przed koncertem.

Marcin Żabiełowicz – polski gitarzysta rockowy, autor piosenek i muzyk sesyjny, wielokrotnie wyróżniany w plebiscytach magazynu „Gitara i Bas”. Znany przede wszystkim z zespołu Hey – nagrał z nim, m.in. 11 albumów studyjnych i cztery koncertowe. Grupa otrzymała kilkanaście Fryderyków oraz wiele innych nagród. W 2018 r. muzyk dołączył do zespołu BAiKA, w którym ponownie spotkał się z Piotrem Banachem, założycielem Heya. Żabiełowicz współpracował, m.in. z: Edytą Bartosiewicz, Karoliną Czarnecką, Natalią Kukulską, Johnem Porterem i formacją Albert Rosenfield.


Uwaga! Zakup biletów na 3 różne wydarzenia w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ zapewnia udział w koncercie „Marcin Żabiełowicz z pomocą przyjaciół” w dniu 18 czerwca 2022 r. o godz. 21.00 w klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard
.
Tymi wydarzeniami są:

17 czerwca
9.00 Fotospacer „Wrażliwość i siła”

18 czerwca
8.00 Warsztaty fotograficzne „Błysk na lokacji – przesilenia”
17.00 FOTOBITWA

19 czerwca
9.00 Fototospacer „Konin postapokaliptyczny”

18 czerwca godz. 21.00
CKiS-DK Oskard, Klubokawiarnia NOT
Bilet: 40 zł