Przejdź do treści
Archiwum 27 czerwca 2024 18:00

Konin Jana Sochackiego

Codziennie odwiedzane miejsca mogą zniknąć lub nieodwracalnie się zmienić, a jedyne, co po nich pozostaje, to zdjęcia. Z takim właśnie zamysłem Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie zwróciło się do konińskiego fotografa Jana Sochackiego, który dokumentował życie Konina w latach 70. i 80.
Fotografie Jana Sochackiego, obok prac Ryszarda Fórmanka i Ryszarda Kapuścińskiego, stanowią dziedzictwo kulturalne naszego miasta i unikatowy zbiór, który powinien być chroniony. Dzięki grantowi zakupiono 300 negatywów, z czego zdigitalizowano 44 fotografie na potrzeby wystawy i spotkania. Zdjęcia te będzie można obejrzeć w foyer CKiS-DK Oskard oraz na ekranie w tle podczas spotkania, na którym autor opowie o wykonanych kadrach i o sobie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu realizowanym w ramach wiosennej edycji programu Minigranty 2024. Wernisaż wystawy „Konin Jana Sochackiego” odbędzie się 27 czerwca 2024 r. o godzinie 18:00 w foyer CKiS-DK Oskard. Po uroczystym otwarciu, w Klubokawiarni NOT, będzie miało miejsce spotkanie z autorem zdjęć – Janem Sochackim. Wstęp jest wolny. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich – rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami oraz każdego żądnego wiedzy o tym, jak niegdyś wyglądał Konin. Rozmowę z Janem Sochackim poprowadzi Damian Kruczkowski, dyrektor konińskiej biblioteki.