Przejdź do treści
Oskard - projekty

Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ to wydarzenie całkiem nowe we wschodniej Wielkopolsce, skierowane do pasjonatów i amatorów fotografii z całej Polski. Celem jest popularyzowanie sztuki fotograficznej przez prezentację dzieł polskich i lokalnych twórców, zarówno znanych, jak i początkujących oraz możliwość podzielenia się warsztatem pracy podczas spotkań z publicznością.

FOCUS to spotkania z fotografami lokalnymi, jak i ze sławami polskiej fotografii, wystawy, bitwa na zdjęcia w formule konkursu oraz tak lubiane – fotospacery.

Ideą festiwalu jest nie tylko promowanie sztuki fotografii, ale „wyjście” z fotografią „na ulice”. Dlatego odbiorcami wydarzeń festiwalowych są pasjonaci fotografowania przede wszystkim z Konina, powiatu konińskiego, z Wielkopolski oraz z różnych zakątków Polski.

Założeniem festiwalu jest również rozwój umiejętności fotograficznych oraz wzbogacenie warsztatu pracy. Fotografia to forma nowoczesnej wypowiedzi, ogólnodostępnej artystycznej aktywności dla każdego, która zyskuje coraz większą popularność. Chcemy więc wykorzystać ten potencjał, by zwrócić uwagę na moc artystycznego przekazu zdjęć, na możliwości, jakie daje fotografowanie.