Przejdź do treści
Archiwum 1 - 5 lipca 2024

Letnie warsztaty teatralne

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza nauczycieli, instruktorów i wszystkie zainteresowane pełnoletnie osoby do udziału w letnich warsztatach teatralnych.

Pamięć ciała – performowanie w plenerze

Podczas warsztatu zagłębimy się w pracę z samym/samą sobą, z własną wyobraźnią, z ciałem i jego komórkową pamięcią. Korzystać będziemy z technik teatru fizycznego, tańca butoh, teatru wizualnego czy interaktywnego.

Spojrzymy też w sposób performatywny na otaczającą nas przestrzeń, starając się znaleźć w niej naturalną scenografię, kontekst czy dopowiedzenie dla nas samych.

W ciągu 5-dniowej pracy przejdziemy przez pełen proces twórczy: od znalezienia ważnego dla nas tematu i przetłumaczenia go na język teatru, po zainspirowanie się konkretnym miejscem, zewnętrznym pejzażem, który stanie się dla nas scenerią. Korzystając z naturalnych scenografii przestrzeni, z kostiumów, rekwizytów czy muzyki stworzymy kompozycje site specific w różnych plenerach, które zaistnieją samodzielnie jako etiudy teatralne i performatywne.

Końcowym etapem pracy będzie pokazanie stworzonych scen przed publicznością (uczestniczkami warsztatów) – tak by nadać im niezależny kształt artystyczny i cieszyć się świętem premiery.

Prowadzenie: Barbara Prądzyńska

Aktorka, performerka, reżyserka i pedagożka teatralna.

Absolwentka Filologii Polskiej i Teatrologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie Warszawskim.

Wieloletnia aktorka Teatru Biuro Podróży (1995-2015). Studentka i aktorka teatru Derevo (1997-1999). Współpracowała z teatrami: Teatrem Ósmego Dnia, Apart, Usta Usta, Circus Ferus, teatrem Y, Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Barrevoet (Holandia), Grotest Maru (Berlin, Niemcy), Sco (Praga, Republika Czeska), Lapushkin Theatre (Rosja/ Niemcy), El Centauro Mecanico (Meksyk) oraz z Aleksiejem Merkushevem (Rosja/ Niemcy), Edit Kaldor (Węgry/ Holandia), AtsushimTakenouchi (Japonia), Cristiną Maldonado (Meksyk-Republika Czeska).

Twórczyni teatralnej grupy kobiecej Fractale (2002-2012), teatru Canoa działającego w Meksyku (2002-2012), Garden Project (Berlin 2009-2012).

Instruktorka szeregu warsztatów i projektów dla aktorów, tancerzy, amatorów, dzieci i młodzieży w Polsce, Luxemburgu, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Meksyku, na Kubie, w Indiach, w Palestynie, w Turcji, w Gruzji. Współpracowała z Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – cykl zajęć teatralnych kończonych spektaklami w przestrzeniach nieteatralnych (2005-2010); wykładowczyni w Art of Voice Studio w Poznaniu (2010-2017) oraz w Studiu Aktorskim STA w Poznaniu (2013-2017).

Od 2021 prowadzi Studio Teatralne w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, w ramach którego realizuje premiery z grupą młodzieży i dorosłymi.

Od lat zaangażowana w pracę artystyczną w kontekście społecznym m. in. z seniorkami, mniejszościami etnicznymi, uchodźcami, migrantami romskimi, z więźniami i więźniarkami, dziećmi z rodzin zastępczych, dziećmi w szpitalach, dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością, w związku z przemocą wobec kobiet.

Współzałożycielka Fundacji Art Junction (2015), zajmującej się projektami społeczno-kulturalno-artystycznymi w Polsce i na świecie.

www.pradzynska.pl
www.artjunction.pl


Termin: 1-5 lipca 2024 r.
Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng w Mikorzynie k. Konina
Zgłoszenie na warsztaty następuje poprzez wykonanie 3 kroków:

  1. Zarejestrowanie się na portalu Strefa Zajęć: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/57557
  2. Elektroniczne przesłanie karty zgłoszenia (podpisany skan mailem) na adres organizatora: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl,
  3. Uiszczenie opłaty za udział.
    do dnia 17 czerwca 2024 r.
    Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
    Opłata za udział wynosi 700 zł od osoby – obejmuje zakwaterowanie (4 noclegi) i pełne wyżywienie.
    Uczestnicy będą zakwaterowani w 3-pokojowych domkach, po dwie osoby w pokoju, ze wspólną łazienką na domek.
    Koszty merytoryczne pokrywa Organizator. Dojazd na koszt własny.
    Informacji udziela Paulina Pachulska-Wojdak – specjalistka ds. programowych
    tel. 63 243 63 50.
    e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl