Przejdź do treści
Oskard-archiwum 1 lipca 2022

Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022

Malta Festiwal na Bis w Koninie to kolejna już odsłona poznańskiego Festiwalu w naszym mieście, a co za tym idzie będzie teatralnie i muzycznie.

W tym roku spotykamy się 1 lipca w dwóch przestrzeniach naszego miasta!

Dzień rozpoczniemy od spektaklu dla najmłodszych! W Przedszkolu „Biały Konik” numer 4 w Koninie zaprezentujemy  „Opowieść o drzewie” Teatru Hipopo Pam. Spektakl to dźwiękowa bajka dla najmłodszych. Ciepła, pełna metafor opowieść o przyjaźni, wzajemnej pomocy, różnorodności, trosce o przyrodę. Niesie ważny przekaz: nie jesteśmy na świecie sami. Jesteśmy częścią większej całości, o którą trzeba dbać. Wzajemna pomoc i wspólne działanie są potrzebne, by osiągnąć harmonię i pełnię szczęścia. W spektaklu artyści przywołują tematy dbania o przyrodę, segregacji śmieci, przyjaźni i współpracy. Drzewo może być bardzo, bardzo duże bądź też całkiem małe, ale od samego początku stanowi część lasu. Życie każdego, nawet największego drzewa zaczyna się od maleńkiego nasionka. Opowieść o drzewie również zaczyna się od nasionka, które miało szczęście, ponieważ upadło do małego zagłębienia w bardzo żyznej ziemi. Twórcy przywołują dźwięki lasu, zachęcając widzów do wspólnego działania – wydawania dźwięków lub wykonywania prostych ruchów.

Teatr Hipopo Pam swoimi spektaklami nawiązuje do wielowiekowej tradycji opowiadania historii. Chętnie sięga do opowieści związanych ze światem przyrody, szukając jego połączeń ze światem ludzi. Tłem, a często głównym bohaterem narracji są dźwięki, wydobywane zarówno z instrumentów elektronicznych, jak i w sposób nietradycyjny z innych instrumentów bądź przedmiotów. Aktorzy włączają do wspólnego działania młodych widzów, proponując zabawy z dźwiękiem i ruchem.

Wieczorem natomiast spotkamy się z Misią Furtak w Klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard, punkt 21:00.

Na Malcie artystka  zagra utwory ze swojej najnowszej płyty Wybory, o której pisze tak: „To nie jest album »polityczny«. Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 – stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?”.

Zaproszeni artyści i artystki na Malta Festiwal, w swoich najnowszych projektach muzycznych odnoszą się do kwestii kryzysu klimatycznego, potrzeby wolności, łamania praw człowieka, decyzyjności i odpowiedzialności za obecny kształt rzeczywistości, wykluczania grup marginalizowanych. Chcemy oddać głos twórczyniom i twórcom, którzy zwracają uwagę, jak ważne jest niebycie obojętnym.

Koncert odbędzie się również 1 lipca 2022 roku o godzinie 21:00 w klubokawiarni NOT w CKIS-DK Oskard.

Na koncert Misi Furtak obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w kasie CKiS – DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a!

Bądźcie z NAMI koniecznie!

PROGRAM

01/07/2022 START: 11:00
Spektakl dla dzieci „Opowieść o drzewie” Teatr Hipopo Pam
Przedszkole „Biały Konik” numer 4 w Koninie, ul. Kryształowa 5

01/07/2022 START: 21:00
Misia Furtak
Klubokawiarnia NOT CKIS-DK OSKARD
Bezpłatna wejściówka w kasie CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a