Przejdź do treści
Wydarzenia Wystawa czynna do końca czerwca

„Melancholie” wernisaż Damiana Drewniaka | 3. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

Zapraszamy na wernisaż fotografa, który inspiruje się malarstwem Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera. Zdjęcia Damiana Drewniaka zabiorą Was w świat pełen emocji, zamyślenia i niezwykłych doznań. W foyer CKiS-DK Oskard będzie można obejrzeć dwadzieścia cztery prace i spotkać się z fotografem.

Artysta o wystawie

Fotografia to sztuka wyrażenia siebie. To sztuka wciągania innych w to, co sam czujesz. Fotografia to sposób na realizację wyobrażeń, zwizualizowanie tego, czego nie możemy dotknąć.

Dlaczego „Melancholie”? Bo to chwile zadumy, które czasami zostają z nami na dłużej. To niekoniecznie opowieści o smutku. Czasem wręcz przeciwnie – melancholia często jest początkiem, wyjściem naprzeciw czemuś, komuś, kto sprawi, że wszystko wokół stanie się lepsze.

Większość moich kadrów to efekt przemyśleń nad tym, co czujemy, jak żyjemy, jak budujemy własne nadzieje. Czasami podpowiadają też, co może wydarzyć się za chwilę. Bywają również zakończone znakiem zapytania po to, aby widzowi (a może też samemu sobie) dać możliwość znalezienia odpowiedzi.

Wystawa składać  się będzie z 24 prac 100×70 i planszy tytułowej. Każda praca opatrzona jest indywidualnym tytułem artysty

Wystawa będzie czynna do końca czerwca. Wstęp wolny.


Poznaj lepiej artystę
Damian Drewniak – fotograf ur. w 1977 r. w Częstochowie.

Robieniem zdjęć na poważnie zajmuje się od około 9 lat. Jego fotografia to sposób na ucieczkę od rzeczywistości, realizację swoich wyobrażeń, na to, aby na finalnym obrazie zobaczyć to, co działo się pod zamkniętymi powiekami. Liryk fotograficzny, mający na celu wciąganie widza w swoje opowieści. Fotografia w jego przypadku jest formą wyrażenia myśli i ułożonych w głowie historii, czasami błahych, a czasami sięgających mocnych przeżyć własnych lub tych

usłyszanych. Jako źródło największych inspiracji wskazuje malarstwo Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera, wspominając jednocześnie, że początek jego tworzenia to mocny wpływ fotografii Anki Zhuravlevej oraz Olega Oprisco. W ostatnim czasie wyróżniony podczas wystawy w Teheranie, w Iranie – 5photoawards oraz festiwalu FFIEL w Leon Guanajuato w Meksyku.