Przejdź do treści
Wydarzenia 11 marca 19:00

Mężczyźni z pasją 2023

Już po raz drugi w ramach projektu Konin Miasto Kobiet zorganizowane zostanie spotkanie „Mężczyźni z pasją”. Pierwsza odsłona tego wydarzenia w ubiegłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony publiczności. Wystąpili podczas niej Przemysław Fałek, Marek Jaśniewicz, Albert Michalak, Andrzej Dragan i Piotr Niwald.

Pomysłodawcami panelu są sami panowie, którzy zapragnęli zaznaczyć swoją obecność w bogatym programie projektu Konin Miasto Kobiet. Spotkanie w tym roku ponownie poprowadzą Bartek Nowakowski z CKiS Konin oraz Przemek Fałek, frontman zespołu Father’s Friends. Panowie w duecie porozmawiają z zaproszonymi „mężczyznami z pasją” o ich zainteresowaniach, w których spełniają się zawodowo lub „po godzinach”.

Zaproszenie do tegorocznej edycji przyjęli:

RADEK ŁADCZUK

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Pracował przy wielu projektach fabularnych, dokumentalnych i komercyjnych. Był nominowany do wielu polskich i międzynarodowych nagród. Laureat Złotej Kaczki miesięcznika „Film” za zdjęcia do filmu „Sala samobójców” Jana Komasy, nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” za zdjęcia do obrazu „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida.

Jest autorem zdjęć do filmu „Babadook”, uznanego za jeden z najlepszych horrorów XXI wieku. Jego ostatnie międzynarodowe produkcje filmowe to turecki dramat „In Flame” | „Kaygi” i „My Days of Mercy” z Ellen Paige w roli głównej. Jego najnowszy film „The Nightingale” w reż. Jennifer Kent otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

W 2019 roku Radek ponownie spotkał się na planie z reżyserem Janem Komasą, by nakręcić sequel „Sala samobójców. Hejter”. Tuż po premierze film został nagrodzony na Tribeca Film Festival dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego.

Ostatnie projekty Radka to film fabularny „Nocebo” w reż. Lorcana Finnegana z Evą Green w roli głównej, „My Neighbor Adolf” w reż. Leona Prudovsky’ego oraz serial „Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro” – odcinek „Murmuring” w reż. Jennifer Kent.

Radek jest też jednym z autorów zdjęć do wyjątkowej animowanej produkcji „Chłopi” Doroty Kobieli, która ma pojawić się w kinach we wrześniu 2023 r.

KAMIL WASICKI

Poeta, kompozytor, wokalista oraz producent muzyczny. Dyrektor artystyczny Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej FOPA Ślesin.

Laureat m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie jako pierwszy w historii festiwalu otrzymał dwukrotnie w latach 2004 i 2006 nagrodę specjalna im. Wojciecha Bellona przyznawaną za najlepsze teksty czy Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, gdzie w 2009 r. otrzymał nagrodę Grand Prix im. Jonasza Kofty.

Artysta wraz z towarzyszącym mu zespołem wykonuje w pełni autorskie utwory, których szczególną cechą jest umiejętne ujęcie w poetyckich słowach zjawisk na pozór prostych i oczywistych. Dojrzałe teksty, pełne zręcznych, niebanalnych metafor i odkrywczych skojarzeń komponują się z niezwykle spójnymi aranżacjami instrumentalnymi. W warstwie muzycznej usłyszymy piosenkę z elementami bluesa, która zmusza do refleksji, wzrusza i koi. Oryginalne brzmienie, we frazie bliskiej tradycji, nie poddaje się współczesnym modom. Nietuzinkowa wyobraźnia artysty, wykonanie oraz znakomity zespół, dostarczają podczas koncertów autentycznych wzruszeń.

Artysta fonograficznie zadebiutował w 2011 r. albumem „Chwyć mnie za rękę” wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Patronem medialnym wydawnictwa jest Program 3 Polskiego Radia. Kolejną płytę wydaje trzy lata później, w 2014 roku. Jest to album „Dobre rzeczy się zdarzają” wydany przez wydawnictwo LUNA MUSIC POLSKA. W 2019 r. pojawia się trzecia płyta w dyskografii muzyka. To album „Żywioły” wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

GABRYŚ ZAMOJSKI

Jest absolwentem Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji w Warszawie. Mimo trzydziestki na karku, makijażem zajmuje się już ponad dekadę. Przy wyjściach na czerwony dywan lub sesjach zdjęciowych gwiazdy z pierwszych stron gazet korzystają z jego make up-owych usług. Do grona znanych kobiet, z którymi Zamojski miał przyjemność pracować, należą m.in. Paulina Sykut–Jeżyna, Maffashion, Izabela Janachowska, Marzena Rogalska, Agnieszka Dygant, Maja Hyży czy Agnieszka Popielewicz.

Gabryś to nie tylko makijażysta. Na swoim kanale na TikToku @zamojski_makeup w zabawny sposób pokazuje kulisy swojej pracy, zdradza przydatne rady z dziedziny make-upu. Obserwatorzy go pokochali. Dowód? Cztery miliony odtworzeń mówią same za siebie!

Takie marki w Polsce jak Gatta, KrisLine, Eveline, Maybelline New York, Miraculum, Intervion czy Joko korzystają z jego szerokiej wiedzy, lat doświadczeń, kreatywności oraz zaangażowania.

Pięć lat temu w rodzinnym Koninie Gabryś stworzył prawdziwą mekkę makijażu, czyli Studio Makijażu Zamojski, które kobiety wprost ubóstwiają. Na co dzień mocno włącza się w życie społeczne i kulturalne miasta.

BARTOSZ JĘDRZEJCZAK

Zawodowo – kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. W wolnych chwilach, od ponad 40 lat, mniej lub bardziej intensywnie, zajmuje się modelarstwem. Zaczęło się niewinnie, od modeli sklejanych z tatą. Potem były nawroty zabaw z klejem, aż do stałego podziału: zimą modele, od wiosny do zimy – motocykle i rekonstrukcja.

Motocykle są z Bartoszem od 35 lat – w jego garażu było ich już kilkadziesiąt! Zresztą, w jego rodzinie pasja motocyklowa trwa nieprzerwanie od ponad 100 lat. Programowo nie ma samochodu.

XVII wiek i rekonstrukcja historyczna to „bzik”, którym zarazili Bartosza i jego żoną Ewę Państwo Urszula i Maciej Kasprzyccy z Konina. Pani Ewa dba o uszycie odtwarzanych strojów, dodatków i drobiazgów. I to dzięki niej „siedzą” już tym ładnych kilka lat. Bartosz na motocyklu jeździ z żoną i córkami. Tylko modele skleja sam.

Partnerem „Mężczyzn z pasją” jest Fabryka Diamentów