Przejdź do treści
Archiwum 16 listopada 10:00

niezgoda.jpg

Uwaga! Spektakl zamknięty. Sprzedaż na to przedstawienie nie jest prowadzona.

Ten spektakl NIE JEST:
o roszczeniowych nastolatkach
o kontrowersyjnych tematach
o perspektywie dorosłych na świat młodych

Ten spektakl JEST:
o tym momencie, gdy czujesz się niewidoczny/a dla innych
o przyjaźni, która pojawia się znikąd
o odpowiedzialności za swoje czyny

Historia chłopaka i dziewczyny – zwykłych nastolatków ze zwykłej szkoły. Może znasz tę dziewczynę, albo sama nią jesteś. Może jesteś tym chłopakiem, ale czasem ciężko Ci nim być.

Bohaterowie spektaklu wykrzykują swoje marzenia o buncie, opowiadają sobie skrywane dotąd tajemnice, a czasem tylko siedzą i gapią się w okno, jakby na coś czekali. „niezgoda.jpg” to spektakl, który opowiada o przyjaźni i o tym, kiedy czujesz, że ją tracisz; o różnicy między tym, kim jesteś, a tym, jak widzą Cię inni; o przekraczaniu granic i tych chwilach, które następują zaraz po, a których nie da się przewinąć wstecz, jak ulubionego kawałka z playlisty.

Spektakl powstał we współpracy z młodzieżą – inspiracją były dwutygodniowe warsztaty z uczniami i uczennicami Szkoły Podstawowej nr 4 w Sosnowcu. Przedstawienie należy do nurtu „teatru w klasie” i jest grane w salach lekcyjnych, by móc spotykać się z uczniami i uczennicami w ich codziennym środowisku.

RECENZJE

„Prosta szkolna historia o nastolatkach i ich problemach, opowiedziana językiem młodych ludzi i w oparciu o ich wrażliwość. (…) To mądry teatr dla takich [młodych] osób i potrzebna lekcja tego, jak ważna jest tytułowa niezgoda.”
Przemysław Gulda, e-teatr.pl

Reżyseria: Justyna Łagowska
Teatr Zagłębia

fot. Jeremi Astaszow
INFORMACJE

czas trwania: 90-120 min (spektakl i warsztaty funkcjonują jako jedno wydarzenie)
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
choreografia: Milerna Czarnik
muzyka: sprzęga
dramaturgia: Daria Sobik
data premiery: 30 września 2022
miejsce premiery: Szkoła Podstawowa nr 4 w Sosnowcu

OBSADA

Natalia Bielecka
Paweł Charyton

INNI REALIZATORZY

Tekst i dramaturgia: Daria Sobik
Ruch: Milena Czarnik
Muzyka: sprzęga
Działania pedagogiczno-teatralne: Agata Kędzia
Konsultacje psychologiczne: Anna Mandat

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska