Przejdź do treści
Centrum-archiwum 15 września 2018

Noc Kultury: NAMIOT SZTUKI kreatywne warsztaty plastyczne

Namiot sztuki to przestrzeń twórczej zabawy pod okiem doskonałych artystów. Najmłodsi będą odkrywać talenty i potrzeby, starsi doświadczą pierwszych świadomych kreacji a dorośli wyruszą w podróż do krainy własnych wspomnień i marzeń artystycznych.

Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież: 6-18 lat.

 

„Ruchome obrazki”

Podczas wspólnej zabawy na warsztatach animacji poklatkowej będziemy używać plasteliny. Poprzez animowanie postaci i przedmiotów z plasteliny będziemy poznawać istotę ruchu, zmiany kształtu i formy.

Prowadzący: Wojciech Nowak – teatrolog, instruktor z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Prezentujemy animacje, które powstały podczas warsztatów:

„Jak pies z kotem”

„Zwariowane nakrętki”

„Tańczące patyki”

„Jak to jest, co to jest?”

W twórczym działaniu dzieci i dorośli poznają techniki filmu poklatkowego oraz książkę obrazkową. Podejmą próbę pokazania za pomocą słów i obrazków kilku scenek ukazujących ich przemyślenia związane z różnymi zabawnymi sytuacjami zdarzającymi się w świecie ludzi w relacjach ze zwierzętami, światem natury i cyberprzestrzenią. Z przeprowadzonej dyskusji oraz wykonanych szkiców, każda para wykona osobistą książeczkę obrazkową z przenikającymi się stronami.

Prowadzący: Tadeusz Wieczorek – artysta plastyk, animator, instruktor z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

„W moim życiu jak w filmie”

Kreatywna zabawa dziecięcych uczestników w tworzenie kompozycji przedstawiających najważniejsze, najbardziej istotne momenty ich życia i nadanie im formy plakatu filmowego. Do tworzenia plakatów dzieci posłużą się techniką kolażu i graffiti.

Prowadzący: Krzysztof Wosik – mieszka i pracuje twórczo w Bratoszewicach. Tworzy asamblaże i obiekty, zajmuje się książką autorską, ilustracją i fotografią. Uprawia zbieractwo artystyczne.