Przejdź do treści
Wydarzenia Wystawa czynna do 25 września

NOC KULTURY: Wystawa Denysa Kulikova „Zostawiłem swoje serce w domu”


Uwaga!

Ze względów organizacyjnych wystawa Denysa Kulikova będzie nieczynna w dniach:
15 i 16 września
20, 21 i 22 września
oraz 24 września.

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się podczas tegorocznej NOCY KULTURY. W CKiS-DK Oskard będzie można obejrzeć prace Denysa Kulikova, młodego, ukraińskiego artysty, który obecnie uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym.

Tak artysta pisze o swoich pracach:

„Wszystkie narysowałem tutaj, w Koninie. Dzieła te są pełne smutku, dumy, cierpienia, ale i radości. Wystawa obejmuje wszystko, co namalowałem od początku wojny. Ciągle rysuję: przed wojną, w czasie wojny, jak się skończy, też będę malował!”

Denys Kulikov
Urodzony w 2004 roku na Ukrainie, studiuje w Żytomierskiej Wyższej Szkole Kultury i Sztuki. Do Konina przeniósł się po rozpoczęciu na dużą skalę inwazji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. Zajmuje się grafiką i rysuje cyfrowo. Tak pisze o sobie: „Lubię móc wizualizować myśli i doświadczenia, a grafika jest obecnie najbardziej dostępnym dla mnie sposobem”.

Wystawa do 25 września.

UKR VERS

Назва:
«Серце лишив вдома»

Опис вистави:
Усі це я намалював тут, в Коніні. Ці роботи сповнені сумом, гордістю, стражданнями і радістю. На виставці зібране все, що я малював з початку війни. Я малюю увесь час: до війни, під час війни, коли вона закінчиться, буду теж!

Про автора:
Денис Куліков
Народився у 2004 році в Україні, навчається в Житомирському коледжі культури і мистецтв. Переїхав у Конін після початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України.
Займається графікою та малює цифровим способом.
«Мені подобається мати можливість візуалізувати думки та переживання, а графіка для мене зараз найдоступніший спосіб.»