Przejdź do treści
Wydarzenia

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2019/20 w kameralnym kinie Oskard przy Okólnej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który już od ponad dekady oferuje projekcje kinowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, przygotowujące młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Metodycznie opracowane seanse uzupełnione o materiały dydaktyczne kierowane są do konkretnych grup wiekowych: szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa. W mijającym roku szkolnym, w comiesięcznych filmowych spotkaniach w 60 miastach łącznie, brało udział średnio ponad 45 tysięcy młodych widzów.

Do nowej edycji projektu 2019/2020 w Koninie, szkoły mogą zapisywać się od 15 maja do 4 października. Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.nhef.pl, gdzie m.in. znajduje się formularz zgłoszeniowy dla szkół i szczegóły dotyczące programu.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.