Przejdź do treści

O nas

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie to po prostu to, co najlepsze w kulturze, w trzech budynkach: przy ul. Okólnej, CKiS-DK Oskard oraz Galerii CKiS Wieża Ciśnień. To ciesząca się, od 1988 roku, ogromnym uznaniem i sympatią widzów Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wizytówką naszego Centrum są realizowane od wielu lat wydarzenia, takie jak Jazz Festival Jazzonalia goszczący wybitnych muzyków z całego świata, OKFA Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby, Wielkopolski Festiwal Tańca Tańczące Trzewiczki, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Polska Konteksty, spektakle w ramach projektu Teatr Polska, Poznań Malta Festiwal na bis w Koninie czy Przegląd Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę”. W sumie, rocznie organizujemy kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, a także proponujemy naszym widzom najlepsze projekcje polskiego i światowego kina, w których rocznie uczestniczy blisko 100 tysięcy widzów. Jesteśmy organizatorem imprez ogólnopolskich, wielkopolskich i międzypowiatowych dla artystów i twórców amatorskiego ruchu artystycznego, a także wystaw, koncertów i innych form prezentacji twórców profesjonalnych.

CKiS DK- Oskard – zmodernizowany i przebudowany obiekt przy Alejach 1 Maja 7a, to przykład inwestycji, która nie zdarza się co dzień, zwłaszcza w kulturze. Dzięki współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dojrzały pięćdziesięciolatek, ze swoim bardzo bogatym wnętrzem i niezwykłą, burzliwą historią, zyskał nie tylko nowy blask i widowiskową fasadę, ale także dodatkową funkcjonalność i dostępność. Inwestycję pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektu Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Dom Kultury Oskard” z pewnością można uznać za jedną z najważniejszych dla regionu, a kulturalną ofertę Oskardu za jedną z najatrakcyjniejszych w województwie. To tu odbywają się flagowe festiwale, koncerty, spektakle, wystawy czy projekcje filmów.

Galeria CKiS Wieża Ciśnień – klimatyczna galeria w pokolejowej wieży ciśnień to miejsce łączące malarstwo, sztuki wizualne i muzykę. Galeria realizuje wszystko to, co niepospolite i unikatowe: od wystaw, poprzez różnorodne projekty artystyczne, po utrwalanie zjawisk muzycznych w formie wydawnictw. Wieża Ciśnień to miejsce doświadczeń i eksperymentów artystycznych, przyciągające publiczność wrażliwą i wymagającą oraz artystów, którzy nie boją się eksperymentować i nie podążają utartymi szlakami.

Centrum ul. Okólna – dusza amatorskiego ruchu artystycznego oraz serce administracyjne instytucji. To stąd koordynuje się najważniejsze wydarzenia realizowane w regionie. Tu rodzą się Tańczące Trzewiczki, Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, Wielkopolski Turniej Muzyczny, Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni” czy Wielkopolski Konkurs na Monodram „Młodzi Koryfeusze”. Stąd płyną dźwięki Smykofonii czy Lekcji z Filharmonią, tu wreszcie edukujemy na wielu płaszczyznach i zapraszamy do Kina Kameralnego, m.in. na Środy z kinem niezależnym.

Symbol graficzny tekstu łatwego do czytania

Struktura organizacyjna CKiS w Koninie

Dyrektor – Justyna Kałużyńska-Markocka

Zastępca dyrektora – Joanna Szydłowska

Główna księgowa – Joanna Tarczewska

Kierownik Działu Administracyjnego – Małgorzata Wojciechowska

Kierownik Działu Technicznego – Bartłomiej Lewandowski

Kierownik kina – Izabela Matyba

Program działania dla CKiS na lata 2023-2028 (441 KB, PDF)