Przejdź do treści
Wieża-archiwum 20 kwietnia 19:00

Piotr Krępeć „Free Flow” – Koncert/Spotkanie

Gitarzysta Piotr Krępeć po trzech latach przyjeżdża do Konina z najnowszym repertuarem na akustyczną gitarę barytonową solo. Muzyka z premierowego albumu „Earth” to zapis w 100% improwizowany. Kompozycje powstały w trakcie nagrania. Ten swoisty sposób twórczości stał się, można by powiedzieć, „obsesją” twórcy. Na koncercie w Wieży Ciśnień usłyszymy muzykę oscylującą wokół wspomnianego albumu.

Koncertowi towarzyszyć będzie spotkanie pt. „Quo vadis? O potędze kreacji, paradoksie ciszy i doświadczeniu źródła twórczości”. Głównym jego tematem będzie doskonalenie warsztatu gry na gitarze na poziomie akustycznym i mentalnym. Na spotkaniu poruszone zostaną takie zagadnienia, jak:

  • źródło twórczości – czym jest, jak do niego dotrzeć;
  • stan umysłu i jego kluczowa waga w twórczości;
  • cisza jako nośnik obecności;
  • umiejętność słuchania – czym ona jest;
  • wrażliwość – czy można się jej nauczyć;
  • indywidualne predyspozycje , czyli poszukiwanie własnej drogi w muzyce;
  • trema – czym ona jest i jak się jej pozbyć;
  • improwizacja – jak zacząć.

Koncert i spotkanie z Piotrem Krępeciem w czwartek 20 kwietnia o g. 19:00 w Galerii CKiS Wieża Ciśnień. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w Wieży Ciśnień, kasie DK Oskard, a także online.

Piotr Krępeć – artysta zaliczany się do grona gitarzystów akustycznych „fingerstyle”. Osobiście jednak daleki od tego nurtu. Posługuje się akustyczną gitarą barytonową strojoną według „nashville tunning”.

Zapraszany na wszystkie liczące się w Polsce festiwale gitary akustycznej. Występował wspólnie z ikonami światowego fingerstyle’u, m.in. Andym McKee, Jonnem Gommem, Calumem Grahamem.

Zapraszany na wszystkie liczące się w Polsce festiwale gitary akustycznej. Występował wspólnie z ikonami światowego fingerstyle’u, m.in. Andym McKee, Jonnem Gommem, Calumem Grahamem.

Dwukrotnie koncertował w Chinach – w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w Chinach festiwalu gitarowym Zhejiang Guitar Festiwal 2018, a w roku 2016 zagrał 8 koncertów w ramach Chińskiego Tournée.

Wyróżniony licznymi artystycznymi stypendiami: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu, Stypendium Prezydenta Miasta Gdańsk, Stypendium Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Na swoim koncie ma cztery solowe albumy: „Earth” (2023 r.), „Simple” (2022 r.), „Movement in Silence” (2018 r.), oraz „In Substance” (2013 r.)

https://peterkrepec.com/