Przejdź do treści
Centrum-archiwum 18-20 września 2020

Plener fotograficzny: CIĄŻEŃ 2020 „Portret w plenerze”

CKiS w Koninie zaprasza do udziału w plenerze fotograficznym „Portret w plenerze” organizowanym w terminie od 18 do 20 września 2020 r., w Ciążeniu. Już sama przestrzeń pałacu w stylistyce późnego baroku i rokoka oraz przepiękny otaczający go park wystarczą, by zachłysnąć się miejscem i znaleźć mnóstwo powodów do fotografowania.

Jednak dodatkową, absolutnie niebagatelną, atrakcją pleneru będą warsztatowe spotkania z Filipem Kowalkowskim, fotografem, który uwielbia dzielić się obrazem i światłem z innymi, a który w sposób swoisty dla siebie przekazuje uczestnikom praktyczne zagadnienia dotyczące błyskania oraz portretowania w plenerze. Do wspólnych twórczych działań zaprosiliśmy dwie modelki, które w stylizowanych strojach będą niewątpliwie atutem powstałych fotografii. Zwieńczeniem pleneru będą portrety w plenerze ciążeńskim. Jak zawsze najlepsze kadry w wielkoformatowych wydrukach zaprezentujemy na wystawie „Plener Fotograficzny Ciążeń 2020” w październiku.

Prowadzący: Filip Kowalkowski
Termin: 18-20.09.2020 r.
Termin zgłoszenia: do 31 sierpnia 2020 r.
Miejsce: Dom Pracy Twórczej UAM w Ciążeniu
Koszt: 350 zł
Dojazd: we własnym zakresie.
Liczba miejsc ograniczona – zabierzemy tylko 16 osób (osoby pełnoletnie).

POBIERZ:

karta zgłoszenia.pdf

UWAGA! Pierwszeństwo zapisu mają członkowi KKF FF.

W cenie: 2 noclegi w Domu Pracy Twórczej UAM w Ciążeniu (pokoje 2-osobowe z łazienkami), ubezpieczenie, spotkania warsztatowe, praca z 2 modelkami, konsultacje i omówienia wykonanych zdjęć przez zaproszonego fotografa, wystawa poplenerowa. W cenę wliczone są również 2 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje i ognisko z kiełbaską.

 

Uczestnicy powinni pamiętać o zabraniu ze sobą:

– aparatu fotograficznego z ulubionym zestawem obiektywów oraz ładowarką i kartami pamięci, a także statyw,

– wygodnych butów – będziemy dużo chodzić po pięknych terenach parku w Ciążeniu.

Aby się zapisać, prześlij nam wypełnioną kartę zgłoszenia na adres r.rudowicz@ckis.konin.pl, równocześnie dokonując opłaty w wysokości 350 zł w kasie CKiS lub na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776 . Zgłoszenie będzie przyjęte dopiero po zaksięgowaniu wpłaty! 

W przypadku odwołania pleneru przez organizatora wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

UWAGA!

Z wybranych zdjęć powstałych podczas pleneru powstanie wystawa poplenerowa. W związku z tym każdy uczestnik zobligowany jest do pozostawienia organizatorowi 2 zdjęć w postaci plików: TIFF lub PDF o wymiarach 100×70 cm, rozdzielczość 300 dpi , kolorystyka CMYK oraz pomniejszone w JPG o wymiarach dłuższy bok 1920 pikseli, 96  dpi (po plenerze, w terminie do 27 września br.).

Informacji o plenerze udziela:

Renata Rudowicz: r.rudowicz@ckis.konin.pl, tel. 63 243 63 50 / 51

Organizator:

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Okólna 47A, 62-510 Konin

Program warsztatów:

  1. Kontrola światła
  • rodzaje oświetlenia portretowego
  • charakter światła (miękki/twardy)
  • kolor i jego znaczenie
  • wykorzystanie blendy i dyfuzora
  1. Parametry jak mieszać lampy błyskowe z zastanym światłem
  • praca w trybach manualnych
  • praca w trybie hss
  • prawo odwrotnych kwadratów
  • praca z kilkoma źródłami światła, od czego zacząć i jak budować plan zdjęciowy
  1. Jak opowiedzieć historię za pomocą zdjęć
  • przygotowanie się do sesji
  • realizacja zdjęć
  • praca z modelką, jak pozować, na co zwrócić uwagę
  • edycja
  1. Praca uczestników i jej krytyka

Filip KowalkowskiFilip Kowalkowski – fotograf portretowy i reklamowy.  Karierę fotograficzną zaczynał jeszcze student UMK w Toruniu, gdzie pracował jako fotoreporter dla lokalnej gazety „Nowości Toruńskie”. Jego kariera fotograficzna rozwijała się jednak w kierunku portretów i zdjęć reklamowych. Laureat wyróżnień i nagród w prestiżowych konkursach fotograficznych, ale też juror w konkursach krajowych. Od kilku lat uczy fotografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadził też kursy fotograficzne na Akademii Fotografii w Warszawie oraz jest autorem własnych warsztatów fotograficznych, skierowanych do entuzjastów obrazu na różnych poziomach zaawansowania. W swojej pracy najbardziej skupia się na opowiadaniu historii za pomocą obrazów, a technicznie na mieszaniu światła błyskowego z naturalnym.