Przejdź do treści
Oskard-archiwum 17-19 września 2021

Plener fotograficzny „Konie i góry”

CKiS w Koninie zaprasza do udziału w plenerze fotograficznym „Konie i góry” organizowanym w terminie od 17-19 września 2021 r. w Kotlinie Kłodzkiej.

Konie. Półdzikie. Szczęśliwe. Przepiękne i rozbiegane. Będziemy je fotografować nie na zagrodzonym wybiegu czy terenie stadniny, ale na naturalnych górskich łąkach, w zagajnikach i lasach, z przepięknymi krajobrazami w tle. To właśnie konie będą bohaterami warsztatów fotograficznych podczas pleneru. Spędzimy z nimi wiele czasu, tak aby każdy mógł wykonać wiele różnego rodzaju ujęć, aby każdy mógł się nimi nasycić.

Ale nie tylko konie. Będzie też szczypta architektury, portretu, zabawy z wodą i… „nudny” wykład na temat innowacyjności w fotografii połączony z ćwiczeniami. Więc będzie się działo. Rezultaty pracy, jak zwykle zaprezentujemy na wystawie poplenerowej „Konie i góry 2021” w październiku.

fot. Tomasz Kulas

Gdzie:
Kotlina Kłodzka, sam koniec świata i kraniec Polski (czyli jeszcze kawałek za Bystrzycą Kłodzką).
Nowinka – Nocowanie Pod Górami
Nowa Wieś 21
57-530 Międzylesie
Kotlina Kłodzka

Kiedy:
17-19.09.2021 r. /zameldowanie od godz. 18.00/

Co warto ze sobą zabrać:
To, co zawsze na warsztaty fotograficzne – wygodne ubranie i obuwie na każdą pogodę, dobry aparat, zapasowe akumulatory i karty, statyw, wybór obiektywów. Tu szczególnie przydadzą nam się umiarkowane, jasne zoomy typu klasyczny 70-200 mm f/2,8, ale także krótsze ogniskowe, obiektywy portretowe itp. Ale każdy inny typ obiektywu, np. rybie oko, szeroki kąt, makro – też może okazać się przydatny, chociażby przy fotografii innowacyjnej.

Prowadzący: Tomasz Kulas i Arkadiusz Uriasz – z grupy Fotospacery.pl

Tomasz Kulas
Fotograf, który odkrył, że oprócz samego fotografowania ogromną satysfakcję sprawia mu także fotografowanie przeżywane wspólnie. Organizator i prowadzący wielu szkoleń, wydarzeń i warsztatów fotograficznych. Założyciel grupy Fotospacery.pl, dziennikarz fotograficzny i technologiczny z ponad 20-letnim doświadczeniem, a także były trener centralny firmy Sony na Polskę w zakresie urządzeń foto-wideo.

Arkadiusz Uriasz
Pasjonat fotografii i zawodowy fotograf rejestrujący na co dzień uroczystości i wydarzenia związane z Muzeum Wojska Polskiego. Niemal od początku związany z grupą FotoSpacery.pl – ekipą pasjonatów organizującą oryginalne wydarzenia, łączące fotograficzne „safari” w miejscach nieoczywistych czy niedostępnych ze szkoleniami technik obrazowania, warsztatami, testami sprzętu foto-video oraz spotkaniami towarzyskimi.

Na zdjęciu Arkadiusz Uriasz i Tomasz Kulas

UWAGA!
Z wybranych zdjęć powstałych podczas pleneru powstanie wystawa poplenerowa. W związku z tym każdy uczestnik zobligowany jest do pozostawienia organizatorowi 2 zdjęć w postaci plików: TIFF lub PDF o wymiarach 100×70 cm, rozdzielczość 300 dpi, kolorystyka CMYK oraz pomniejszone w JPG o wymiarach dłuższy bok 1920 pikseli, 96 dpi (po plenerze, w terminie do 27 września br.).

Koszt: 450 zł brutto za osobę.
Dojazd: we własnym zakresie.

Liczba miejsc ograniczona – zabierzemy maksymalnie 16 osób (osoby pełnoletnie).
UWAGA! Pierwszeństwo zapisu mają członkowi KKF FF.

W cenie: 2 noclegi w Agroturystyce Nowinka (pokoje 2/3/4-osobowe z łazienkami), ubezpieczenie, spotkania warsztatowe, fotografowanie dzikich koni, konsultacje i omówienia wykonanych zdjęć przez prowadzących, wystawa poplenerowa. W cenę wliczone są również 2 śniadania, 2 obiadokolacje i ognisko z kiełbaską.

Aby się zapisać, prześlij nam wypełnioną kartę zgłoszenia na adres r.rudowicz@ckis.konin.pl, równocześnie dokonując opłaty w wysokości 450 zł w kasie CKiS lub na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776.
Zgłoszenie będzie przyjęte dopiero po zaksięgowaniu wpłaty!
Wpłaty na wskazane konto należy dokonać niezwłocznie po otrzymaniu e-maila potwierdzającego dostępność udziału w plenerze.

W przypadku odwołania pleneru przez organizatora wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.
Informacji o plenerze udziela:
Renata Rudowicz: r.rudowicz@ckis.konin.pl, tel. 63 274 66 03


Organizator:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Dom Kultury Oskard, Aleje 1 Maja 7A, 62-510 Konin