Przejdź do treści
Oskard-archiwum 17 czerwca 16:00

„Podróże oknem na świat”: Spotkanie z Beatą Pawlikowską

Stowarzyszenie Aktywne Zatorze zaprasza do udziału w projekcie „Podróże oknem na świat”. Ostatnim jego akcentem jest spotkanie z pisarką, podróżniczką i dziennikarką Beatą Pawlikowską, które odbędzie się w Domu Kultury Oskard w sobotę 17 czerwca o godz. 16:00. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę o podróżach, przygodach, egzotycznym jedzeniu i doświadczaniu świata. Beata Pawlikowska podzieli się z nami swoimi wspomnieniami i wrażeniami z wypraw w najdalsze zakątki globu. Jakie to będą miejsca? Niech pozostanie to tajemnicą, aż do chwili spotkania. Do zobaczenia!

Beata Pawlikowska będzie również podpisywać swoje książki – przed spotkaniem od godz. 15:15, a także po jego zakończeniu, do godziny 18:15.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można odbierać od poniedziałku 15 maja:

  • w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze, ul. Noskowskiego 1A, od godz. 7:00
  • w kasie CKiS-Domu Kultury Oskard, Aleje 1 Maja 7a, od godz. 14:00

Oficjalnym Partnerem Projektu jest Miasto Konin. Sfinansowano z budżetu Miasta Konina w ramach: Małe Granty 2023.

O naszym gościu:

Beata Pawlikowska urodziła się 11 czerwca 1965 r. w Koszalinie; pisarka, podróżniczka, dziennikarka i autorka ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych, opowiadających o jej samotnych wyprawach w różne krańce świata, przemianach życiowych i zdrowym stylu życia. Książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami.

Swoją dziennikarską pracę rozpoczęła pod koniec lat 80. w lokalnej rozgłośni radiowej w Koszalinie, niedługo później przeprowadziła się do Warszawy, gdzie pracowała najpierw w redakcji muzycznej Radia Kolor, a potem w Radiu ZET, gdzie przez 16 lat prowadziła cotygodniowy niedzielny program „Świat według blondynki”. Jako ekspertka od podróży występowała w wielu programach telewizyjnych, w tym w popularnych codziennych programach porannych.

Najbardziej lubi podróżować samotnie, przecierać nowe szlaki i odkrywać nieznane miejsca. Wśród licznych przygód Beata w 1993 roku została pierwszą Europejką (a być może pierwszą kobietą na świecie), która przeszła pieszo przez dżunglę Darién między Panamą a Kolumbią. W 2013 roku podczas samotnej wyprawy, korzystając wyłącznie z lokalnych środków transportu (takich jak indiańskie czółno, motorówka wojskowa, łodzie i statki), przemierzyła działy wodne od Orinoko do Amazonki przez Rio Negro w Ameryce Południowej. W 2005 roku Beata była członkiem wyprawy, która zdobyła 6120-metrowy szczyt Lobuche East w Himalajach. Co roku od ponad trzydziestu lat Beata wraca do swojego ukochanego miejsca na Ziemi – dżungli amazońskiej.