Przejdź do treści
Oskard-archiwum 13 stycznia 2019

Gramy dla dzieci małych i bez focha

 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Konin po raz kolejny gra w Galerii nad Jeziorem.

Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości leczenia najtrudniejszych przypadków.

W tym roku w konińskim sztabie kwestować będzie 700 wolontariuszy z Konina i ościennych miejscowości: z Goliny, Kazimierza Biskupiego, Żychlina, Skulska, Brzeźna, Kramska. Najmłodszy wolontariusz ma zaledwie 1,5 roku!

Wielki finał w Koninie zaplanowano 13 stycznia 2019 tradycyjnie w C.H. Galerii nad Jeziorem. Przygotujemy działania kulturalne, sportowe, nie zabraknie kolorowych stoisk. Będą prezentacje, koncerty, licytacje gadżetów, wśród których znajdziecie dary od znanych sportowców i muzyków, od Fundacji WOŚP, a także od lokalnych darczyńców. 27. Finał zakończy koncert gwiazdy- Lanberry, parada Dobrych Aniołów, degustacja chleba z Piekarni Dalen.

Tradycyjnie WOŚP to także imprezy towarzyszące. Już 12 stycznia Turniej charytatywny Grajmy Razem dla WOŚP przygotuje stowarzyszenie Minifootball. To już drugi turniej halowy piłki nożnej na rzecz Orkiestry. W turnieju weźmie udział 16 drużyn (głównie osoby dorosłe) podzielonych na 4 grupy, z każdej grupy dwie najlepsze walczyć będą o miano zimowego Mistrza Konina. Dla uczestników przygotowano atrakcje, m.in.: fotobudkę, ciepły posiłek, nagrody.

Po raz 9. odbędzie się Bieg policz się z cukrzycą. W tym roku dla uczestników przygotowano 250 numerów startowych i medali. Medal po raz pierwszy dedykowany jest konińskiemu biegowi. Dwukilometrowa trasa  biegu prowadzi wokół Jeziorka Zatorze. Start i meta jak co roku znajdować będą się pod sceną główną na parkingu przy Galerii Handlowej. Bieg wystartuje o godz. 13.00.

By zapisać się na bieg trzeba wysłać swoje zgłoszenie na adres info@aktywni-konin.pl. W zgłoszeniu napiszcie imię i nazwisko oraz informację, że chcecie wziąć udział w biegu. Numer startowy będzie  czekał w biurze organizacyjnym biegu w niedzielę 13 stycznia w Galerii. Wpisowe można przelać na konto Klubu Biegacza do 10 stycznia 2019. Lista startowa opublikowana zostanie na stronie Klubu Aktywni Konin i na FB do soboty 12 stycznia. Osoby, które nie zdążą zapisać się przez zgłoszenie elektroniczne, będą miały taką możliwość w dniu biegu.

W hali sportowej przy ul. Popiełuszki rozegrane zostaną dwa turnieje. W pierwszym – Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Konina zagra 6 zespołów. Sędziują jak zwykle studenci PWSZ. Jako drugi rozegrany zostanie Turniej Futsalu. Start 10.00.

XXX Międzynarodowy Turniej Kobiet w Piłce Nożnej KONIN CUP 2019 przygotował Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego „Medyk”. W hali Rondo zagrają Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej i Armwrestling Polska. Początek rozgrywek o 10.00, mecze finałowe o 17.30.

Po raz kolejny w finał włączają się Morsy Konin. Na Przystani Gosławice tradycyjnie zaplanowano zimną kąpiel i licytację gadżetów. Udział w akcji weźmie ok. 50 morsów, ale już teraz miłośnicy zimnych kąpieli zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych. Start 11.30.

Od 12.00 do 15.00 można wybrać się także na ściankę wspinaczkową- Wpinka w Woli Podłężnej. 5 zł z każdego biletu zostanie przeznaczone na WOŚP.

W 27. Finał włączyło się również Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju, które przygotowało konsultacje dla noworodków, niemowląt oraz małych i starszych dzieci. Badania odbędą się w gabinecie przy ul. Harcerskiej 3A od 10.00 do 15.00. w planach są konsultacje z fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej. Koszt konsultacji w tym dniu to 50zł. Całkowity dochód z konsultacji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Zapraszamy do udziału w 27. Finale WOŚP, do wrzucania pieniędzy do puszek i do licytacji interesujących gadżetów.

Odprawa wolontariuszy, rozdawanie identyfikatorów i puszek 13 stycznia 2019 o 9.00 w kinie Helios. Finał WOŚP oraz zdawanie puszek  w Centrum Handlowym Galeria Nad Jeziorem. Liczeniem pieniędzy zajmą się pracownicy mBanku, którzy  przeniosą swoją siedzibę do Galerii.

Koordynatorem 27. Finału WOŚP w Koninie jest CKiS – DK Oskard. Współpracują z nami Galeria Nad Jeziorem, miasto Konin, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy i osoby prywatne.