Przejdź do treści
Archiwum 13 czerwca 2024 13:00

„REM: Podróż do…” spektakl i warsztaty pantomimy w stylistyce czarnego teatru UV

Pierwsze przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu Minigranty 2024 – edycja wiosenna już niebawem! 13 czerwca o godzinie 13:00 na sali widowiskowej CKiS–DK Oskard poznański Teatr SOMA zaprezentuje sztukę pt. „REM: Podróż do…”. Po spektaklu chętne osoby będą mogły wziąć udział w warsztatach z podstaw pantomimy i teatru ruchu w stylistyce czarnego teatru UV.

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie CKiS-DK Oskard. Na warsztaty obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona.

W celu zgłoszenia się na warsztaty należy przesłać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy na adres: w.pietka@ckis.konin.pl

„REM: Podróż do…” to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i przekraczaniu granic między snem a rzeczywistością, między dzieciństwem a dorosłością, między obietnicą a zawodem. Historia przedstawiona za pomocą ruchu i plastycznego teatru UV z elementami teatru maski. Spektakl REM to nie tylko wizualna uczta dla zmysłów, ale przede wszystkim refleksyjna podróż do wnętrza ludzkiej psychiki, ukazująca złożoność relacji między Matką a Synem. Zanurzymy się w świat marzeń sennych głównego bohatera, z którym przemierzymy labirynt ludzkich pragnień, lęków i popędów. Inspiracją do powstania spektaklu były archetypy Junga oraz pojęcie nadrealności, z którym w swej twórczości borykał się A. Artauda, twórca teatru okrucieństwa. Opowieść ta przybliży nas do pytania o świat realny. Co jest bardziej realne? Życie? A może sny? Co się dzieje z naszą percepcją kiedy śnimy? Czy zawsze jest ona fantazją, a może przybliża nas do jakiejś ogólnej metafizycznej prawy?
Cały jestem już pokawałkowany
i zamiast całości – widzę części pięć?
Czemu cały świat jest tak samo w częściach?
Czemu nie ma zasad?
Jak to wszystko znieść?


Reżyseria: Patrycja Kozyra/Natalia Mazurczak
Muzyka: Dominik Wirkus, Filip Cynamonowicz
Scenografia: Anna Uniejewska, Marta Zawrocka
Obsada: Bartosz Remesz, Oliwier Korejwo, Patrycja Sarnowska, Dominik Wirkus, Patrycja Kozyra, Natalia Mazurczak