Scena dla Brzdąca: „InstynkTY” Polski Teatr Tańca
Rozpoczynamy pilotażowy projekt stworzony z myślą o najnajach i ich rodzicach/opiekunach. „Scena dla brzdąca” to zaproszenie do udziału w spektaklach teatralnych (i nie tylko) przeznaczonych dla naszych najmłodszych widzów i ich dorosłych bliskich.
Pierwszą propozycją z tego cyklu jest przedstawienie Polskiego Teatru Tańca pt. „InstynkTY”. Reprezentujący nurt nowej choreografii spektakl jest ruchową odpowiedzią na pytanie, co łączy ludzi i zwierzęta. Jak budujemy bliskość, tworzymy dom, poszukujemy?
W bezpiecznej, przytulnej przestrzeni, poprzez ruch, działania z obiektami, światłem i dźwiękiem artyści chcą wciągnąć bardzo małe dzieci oraz bliskich im dorosłych do współdziałania opartego na tym, co łączy (a jednocześnie współcześnie tak bardzo oddala) ludzi ze światem zwierząt – INSTYNKT. Centralnym założeniem jest chęć podzielenia się z publicznością urodą i niezwykłością zjawisk natury oraz zachęcenie do przyglądania się otaczającej rzeczywistości jako przestrzeni magii i pięknych relacji.
Na spektakl „InstynkTY” zapraszamy w sobotę 4 listopada o godz. 11:00 do Domu Kultury Oskard. Bilety w cenie 30 zł (jedno dziecko w wieku do 4 lat + jedna osoba dorosła) do kupienia w kasie i online.
Ważne informacje dla rodziców/opiekunów:
- Na spektakl zapraszamy dzieci w wieku do 4 lat razem z dorosłym rodzicem/opiekunem;
- Czas trwania spektaklu: do 45 minut;
- „InstynkTy” to kameralna przestrzeń, w której tancerki i tancerze towarzyszą dzieciom i dorosłym. W spektaklu dorośli współdziałają z dziećmi;
- W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów. Możliwe jest swobodne przemieszczanie się;
- Prosimy dorosłych, żeby przez cały czas towarzyszyli dzieciom, postarajmy się również wszyscy dbać o swoje bezpieczeństwo i komfort;
- Bardzo ważne jest dla nas niehamowanie naturalnych reakcji naszych najmłodszych widzów (śmiech, słowa, gaworzenie, a nawet płacz są dla nas wyrazem emocji i bardzo zależy nam na tym, by dzieci mogły wyrażać je w sposób swobodny);
- Jeżeli dziecko poczuje dyskomfort można z nim wyjść i wrócić w każdej chwili;
- Prosimy, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów oraz o wyłączenie telefonów komórkowych i nierobienie zdjęć.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Kultura Dostępna realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
