Przejdź do treści
Wydarzenia 9 marca 17:00

Spotkanie autorskie z Marią Peszek

Dwa dni z Marią Peszek podczas Konin Miasto Kobiet? Proszę bardzo!

9 marca 2023 roku (czwartek), o godzinie 17.00 w CKiS – DK Oskard w ramach Konin Miasto Kobiet z czytelnikami spotka się Maria Peszek.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Konin Lubi Książki 8” z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami są: Miasto Konin, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – „miasto mania” (2005), „maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012), „Karabin” (2016), „Ave Maria” (2021).

Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, „Człowieka Roku” w plebiscycie Wdechy „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa „Królowa”.

Uwaga wszyscy chętni! Wejściówki dostępne będą od 23 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych oraz w CKiS – DK Oskard w godzinach pracy kasy od 14:00 do 20:00.

Uczestnicy spotkania będą mogli również zakupić książki Marii Peszek pt.

„Naku*wiam Zen” i otrzymać autograf autorki.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy

Spotkanie poprowadzi Marta Duszyńska.