Przejdź do treści
Edukacja styczeń - maj 2017

SPOTKANIE Z PRZYGODĄ 2017

Przegląd filmów dla dzieci i młodzieży SPOTKANIE Z PRZYGODĄ rusza w kinie Oskard już w styczniu. To edukacyjna propozycja dla uczniów szkół podstawowych. Pokazy filmu połączone będą z prelekcją i dyskusją.

Przegląd potrwa od stycznia 2017 roku do końca maja. W styczniu dzieci zobaczą filmy: Łapa i Szczęście sprzyja odważnym.

Pan Żaba 12.05.2017, g. 9:00 (bilet 5 zł)

Główna bohaterka filmu Sita – bardzo starannie przygotowała się do swojej prezentacji o żabach. Jej zdziwienie wzbudził fakt, że nauczyciel biologii nie chce jej wysłuchać do końca. Podejrzliwa dziewczynka zaczyna go śledzić i wkrótce odkrywa, że czasami zamienia się on w żabę!

Familijny
Wiek: 6+, 2D, Dubbing
Czas trwania: 1godz.:25min,

 

Przygody Finna 11.04.2017, g. 9:00

Ku rozczarowaniu ojca, piłka nożna nie jest jedyną pasją Finna. Pewnego dnia dziwna wrona zaprowadza chłopca do zaczarowanego domu. Chociaż od dawna nikt tam nie mieszka, Finn spotyka tajemniczego mężczyznę o siwych włosach i w czarnym płaszczu. Gdy starszy pan zaczyna grać na skrzypcach, Finn przypomina sobie uśmiech swojej mamy, która zmarła przed rokiem. Od tej chwili Finn nie chce niczego robić poza nauką gry na skrzypcach, tak aby móc ponownie doświadczać tej magii.

Tytuł oryginalny: Finn
Reżyseria: Frans Weisz
Produkcja: Holandia 2013
Wersja: Dubbing
Wiek: 6+
Czas trwania: 90 min

 

Alpejska przygoda 9.03.2017, g. 9:00

familijny, Szwajcaria, 2D, dubbing, czas trwania:1godz.:44min

Mały chłopiec musi zmierzyć się z prawdziwą alpejską zimą, aby odzyskać ważną rodzinną pamiątkę – dzwon Chalandamarz. Zanim będzie mógł …

Wiplala 15.02.2017 – 9:00

Holandia, familijny, przygodowy
2D, dubbing, Czas trwania: 1godz.:33 min

W kuchni rodziny Blomów niespodziewanie pojawia się Wiplala, który wyglądem przypomina 10-centymetrowego człowieka. Wiplala ma magiczne zdolności, ale nie jest najlepszy w ich kontrolowaniu, dlatego przypadkowo zmniejsza całą rodzinę…

 

Łapa- 11.01.2017 – 9.00 – klasy 1-3

Reżyseria: Robert Adrian Pejo
Produkcja: Węgry 2015
Czas trwania: 92 min
Historia wielkiej przyjaźni między tramwajarzem Zolim a przygarniętym przez niego psem.

Tytułowy Łapa to uroczy psiak, który tułał się po świecie od małego. W końcu stanął na drodze Zoli, który niewiele się zastanawiając, dał Łapie schronienie. Okazało się, że jest niezłym treserem. Łapa wiernie realizuje wszystkie polecenia, a wieczorami zapewnia towarzystwo samotnemu do tej pory kompanowi.

Zola i Łapa postanawiają rozpocząć wyprawę życia. Ruszają w świat, by ratować ludzi zaginionych podczas trzęsienia Ziemi.

Historia oparta na faktach.

 

9.01.2017 – Szczęście sprzyja odważnym – 9.00 – klasy 4-6

Reżyseria: Norbert Lechner
Czas trwania: 96 min

Jedenastolenia Linh jest samodzielną dziewczynką. Kiedy jej matka samotnie wychowująca ją oraz jej młodszą siostrę musi nieoczekiwanie wyjechać do Wietnamu, Linh zajmuje się domem oraz rodzinną restauracją pod jej nieobecność. Musi opiekować się też siostrą. Nikt nie może się dowiedzieć, że dziewczynki są same.

Największym problemem Linh jest jednak rudowłosa Pauline, która kontroluje całą okolicę. Zaczyna szantażować siostry…