Przejdź do treści
Mężczyzna zapina kurtkę małemu chłopcu
Środy z Kinem Niezależnym 24 lutego 2021

ŚRODY Z KINEM NIEZALEŻNYM: Short Waves Festival

Nowy rok, nowe propozycje dla widzów Środy z kinem niezależnym. Zapraszamy na Okólną 47a do kameralnej sali kinowej, gdzie – w reżimie sanitarnym – kontynuujemy nasz filmowy cykl prezentujący niekomercyjne zjawiska w polskim i światowym kinie.

Short Waves Festival – The Best of 2020! to zupełnie świeży program – pokłosie międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Poznaniu, który zadebiutował w formie hybrydowej w sierpniu 2020 roku – widzowie mieli szansę obejrzeć filmy zarówno w przestrzeni miasta, jak i na specjalnie przygotowanej platformie filmowej. W tym roku organizatorzy zapraszają od 14 do 20 czerwca na 13. edycję Short Waves Festiwal pod hasłem Mirror Mirror.

Dla wszystkich, którzy lepiej chcą poznać Short Waves Festival lub tych, którzy nie zdążyli doświadczyć Festiwalu w całości, proponujemy specjalnie przygotowany zestaw produkcji krótkometrażowych, które znalazły się w zeszłorocznym Konkursie Międzynarodowym. Jako że początek roku to czas podsumowań, refleksji i nadziei na nadejście nowego, to podobny nastrój obecny jest w również naszym zestawie filmowym, w którym bohaterowie zmagają się z akceptacją zmian, konfrontują się z nieznanymi im sytuacjami, a także próbują odnaleźć się w życiowym chaosie. Fabuły i animacje z bardzo odległych od siebie zakątków świata to również ciekawa podróż wizualna: instagramowa kolorystyka w opowieści z Kijowa w „Goodbye Golovin” czy punkowa estetyka animacji Myktya Lyskova w „Deep Love”.

Zgodnie z zasadami sanitarnymi możemy w kameralnym kinie gościć 24 osoby. Pamiętajcie: noście maseczki, dezynfekujcie ręce, utrzymujcie konieczny dystans.

Czekamy na Was!

Program:

1. To Each of your Sarah, reż. Deokgeun Kim, Korea 2019, fabuła, 25’

To Each of Your Sarah

Zniechęcona swoim życiem w Seulu 51-letnia Jung-ja wraca do swojego rodzinnego miasta. Zaczyna pracę w rzeźni z nowym imieniem Sarah, by ukryć swoje koleje losu przed innymi. Niespodziewanie jednak poznaję kogoś, kto znał Jung-ję…

2. Deep Love, reż. Mykyta Liskov, Ukraina 2019, animacja, 14’

Deep Love

Głęboka miłość nareszcie zdarzyła się na Ukrainie.

3. Eyes on the Road, reż. Stefanie Kolk, Holandia 2019, fabuła, 17’

W drodze powrotnej do domu w brudnym samochodzie, trzy młode kobiety rozmawiają o znajomych. Jedno zdanie nasuwa kolejne i kończą na nieznanym terytorium.

4. The Last Image of Father, reż. Stefan Djordjevic, Serbia 2019, fabuła, 20’

The last image of father STILL

Dušan i Laza podróżują wspólnie przez wschodnią Serbię do Belgradu. Nieuleczalnie chory Dušan musi znaleźć sposób, by znaleźć dom dla swojego syna, Lazy, dla którego ojciec jest wszystkim, co ma.

5.Goodbye Golovin, reż. Mathieu Grimard, Kanada 2019, fabuła, 14’

GoodbyeGolovin

Dla Iana Golovina, śmierć jego ojca to okazja, by zacząć nowe życie poza ojczyzną. Podczas przygotowywania się do wyjazdu jest zmuszony, by zmierzyć się ze swoją decyzją.