Przejdź do treści
Centrum-archiwum 21 sierpnia 2021 14:00-19:00

SZTUKA NA WYPASIE – wakacyjny projekt dla dzieci

Wakacje w pełni, cieszmy się odpoczynkiem i zabawą. Centrum Kultury i Sztuki przy Okólnej zapewni najmłodszym tej zabawy jeszcze więcej, oczywiście w ciekawej artystycznie odsłonie. Dzieci od 1 roku życia do 9 lat wraz z opiekunami zapraszamy gorąco 21 sierpnia na pierwszą, plenerową odsłonę letniego projektu SZTUKA NA WYPASIE. Będą spektakle Małego Teatru Ilustracji, warsztaty plastyczne, Smykofonia, zabawy z animatorami i słodki poczęstunek m.in. z watą cukrową. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny, ale na niektóre punkty programu konieczne są zapisy.

Oto propozycje na kolorowe letnie popołudnie:

1. Mały Teatr Ilustracji – spektakle + warsztaty dla dzieci od 4 do 9 lat

14:00-15:00 i 15:45-16:45

W niezwykłą przygodę zabierze dzieci Mały Teatr Ilustracji, który przygotował spektakle inspirowane japońską tradycją Kamishibai, która związana jest z opowiadaniem historii za pomocą ilustracji wykonywanych na planszach, wsuwanych do drewnianej skrzynki pełniącej rolę sceny czy ekranu.

Mały Teatr Ilustracji wyczaruje baśniowe światy w dwóch spektaklach „Ptasie opowieści” i „Księżycowe opowieści”. Twórcy Teatru podkreślają duże znaczenie języka ilustracji, którym posługują się podczas przedstawień. Tekst i obraz są tutaj zgraną i dynamiczną jednością. A wszystko to zatopione jest w ciepłych dźwiękach marimby, duduku czy drumli.

Po spektaklach dzieci zaangażujemy w artystyczne warsztaty kreatywne, związane tematycznie z teatralnymi opowieściami. Rozbudzimy w ten sposób jeszcze bardziej wyobraźnię i pozwolimy uczestnikom na swobodną wypowiedź plastyczną.

Warsztaty: „Ptaszki z tektury” – dzieci składają i ozdabiają farbami, papierami oraz bibułą przygotowane przez prowadzących ptaszki – warsztaty kółeczkowe – dzieci naklejają na kartki wycięte kolorowe kółeczka i dorysowują różne elementy tak, by powstawały np. talerze, jabłka czy rowerowe koła.
UWAGA! Na spektakle połączone z warsztatami wskazane są zapisy, prosimy o kontakt: CKiS w Koninie tel. 63 243 63 50/51.

2. Smykofonia dla dzieci od pierwszego roku życia do 7 lat

Kolejnym punktem w programie będzie Smykofonia, która cieszy się już od dawna dużym zainteresowaniem naszej małej publiczności. Tym razem muzycy i ciocia Ada proponują bardzo letnią odsłonę zatytułowaną „Podróże małe i duże”. Przedstawią nie tylko brzmienie instrumentów, ale także zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż po świecie. Wszak w poszukiwaniu pięknych melodii jesteśmy gotowi wyruszyć na koniec świata! Wakacyjna Smykofonia to okazja, by odwiedzić różne kraje, poznać popularne w tych miejscach melodie i wesołe rytmy. 

15.00-15.45 – I grupa
16.45-17.30 – II grupa

Prosimy o zapisy do dwóch grup: tel. 63 243 63 50/51.

3. Zabawy i warsztaty z Endorfins

14:00-19:00

Jeśli wakacje, to musi być dużo szczęścia. Zadba o to grupa animatorów Endorfins, która przygotuje dla rodzin m.in. zabawy z chustą Klanza, kręcenie talerzykiem cyrkowym, bitwę mimów i zabawę z chustkami.
Dodatkowo dzieci będą mogły wziąć udział w następujących warsztatach plastycznych:

  • kolorowe baloniki – uczestnicy będą ozdabiać wykonane z papieru baloniki, mając do dyspozycji słomki, dziurkacze, naklejki, stempelki i pompony. Baloniki będzie można zawiesić.
  • ekologiczne łódeczki – tworzenie pięknych łódeczek z różnorodnych materiałów m.in.: z patyczków, jutowego sznurka
  • sympatyczne potworki – uczestnicy wykonają je przy pomocy włóczki oraz kolorowego papieru.
    Na ww. warsztaty i zabawy nie ma zapisów.

4. Wata cukrowa

15:00-18:00

Zapraszamy serdecznie. Dzieci uczestniczą w wydarzeniu tylko pod opieką dorosłych.

Do zobaczenia!!!