Przejdź do treści
Oskard-archiwum wrzesień - listopad 2015

Teatr Polska 2015

Teatr Polska ponownie zagości w CKiS-DK Oskard. To propozycja spektakli i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie pojawi się m.in. Polski Teatr Tańca, Scena Parpremier In Vitro, Teatr Pleciuga oraz TR Warszawa z najnowszym spektaklem, jednego z najbardziej znanych polskich twórców teatralnych, Grzegorza Jarzyny, w gwiazdorskiej obsadzie.

Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku, żeby ułatwić dostęp do oferty polskich teatrów i umożliwić prezentację wartościowych spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych. CKiS – DK Oskard już po raz kolejny przystępuje do projektu i w ramach tegorocznej edycji, w terminie od września do grudnia, zaprezentuje 9 interesujących spektakli z teatrów z całej Polski.

Już 11 września młodsi widzowie zobaczą spektakl Teatru Animacji w Poznaniu – A niech to gęś kopnie. W październiku przygotowaliśmy cztery propozycje: Sanatorium (3.10) – Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, Męczenników (15.10) Teatru Rozmaitości w Warszawie. To najnowszy spektakl Grzegorza Jarzyny w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie Oskardu zobaczycie Romę Gąsiorowską, Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Cezarego Kosińskiego. 25 października natomiast Teatr Lalek Pleciuga przedstawi Przygody Koziołka Matołka, a 30 października Scena Parpremier In Vitro w Lublinie zaprezentuje spektakl Tata ma kota, z Janem Nowickim i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych.

W listopadzie na publiczność czekają trzy propozycje. 15 listopada Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprezentuje młodszej publiczności opowieść Tylko jeden dzień, o tym, co może odmienić nasze życie. Dwa dni później Net Theatre w Lublinie przedstawi spektakl Kryjówka, a 20 listopada publiczność zobaczy Ostatnią miłość, spektakl na który zapraszamy zwłaszcza seniorów. Cykl Teatr Polska zakończy propozycja Fundacji Ma w Warszawie – Rewolucja balonowa.

A niech to gęś kopnie fot. P. Hejman

Sanatorium fot. P. Hejman

Męczennicy fot. Fresque

Tata ma kota

Rewolucja balonowa fot. M. Jurgielewicz