Przejdź do treści
Oskard Aktualności 8 grudnia 19:00

Teatr Polska 2022: Faktoria przyjemności | ODWOŁANE !

Drodzy Teatromaniacy !

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora musimy odwołać czwartkową prezentację spektaklu „Faktoria przyjemności”.

Artyści Fundacji Mikro Teatr nie pojawią się w Koninie. Aby zrekompensować Wam kulturalny niedosyt, mamy propozycję. Przedstawienie będziecie mogli obejrzeć w formie nagrania na ekranie w Sali Widowiskowej CKiS – DK Oskard. Dzień i godzina pozostają bez zmian – spotykamy się w czwartek 8 grudnia o 19:00.

Spektakl na ekranie pokażemy za darmo. Wszyscy widzowie, którzy zakupili bilety na „Faktorię przyjemności”, otrzymają zwrot pieniędzy – na konto, kartę lub gotówką w Kasie Oskardu (w zależności od sposobu zakupu). Kasa czynna jest codziennie w godzinach 14:00-20:00.

Czym jest przyjemność? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje każdy, umilając sobie codziennie trudy życia w dowolny, indywidualny sposób. A jak to jest: współtworzyć produkty w Fabryce Przyjemności? Na to pytanie odpowiedź znają na pewno pracownicy i pracowniczki najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie.

Jak wiadomo, miejsce pracy tworzą ludzie. W dobrej atmosferze umiemy podołać najcięższym zadaniom. Twórca tej fabryki nauczył swoich pracowników wsparcia, jedności i zawiązywania długotrwałych przyjaźni. Nasza opowieść pozwala na wysłuchanie tego, co mają do powiedzenia ci, którzy tworzyli historię tego miejsca, chcemy pokazać co kryje się pod szyldem ogólnodostępnej „przyjemności”. Więzi fabrycznej rodziny zacieśniały się podczas wspólnych wyjazdów, spotkań czy imienin. Gdyby nie Basia, Irenka, Zdziszek, Janusz i inni nie byłoby zakładu, bo to właśnie oni są duszą tej fabryki. To oni trwali w niej od początku, i potrafili dokonać niemożliwego, by ją uratować.

Spektakl FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI to opowieść o losach Polaków podczas przemian politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia. Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy.

Spektakl inspirowany jest wywiadami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. W spektaklu wykorzystano fragment audio pochodzący z tych zbiorów.


Reżyseria: Agata Biziuk
Fundacja Mikro Teatr

OBSADA

Anna Domalewska
Dominika Majewska
Rafał Derkacz
GŁOS Z OFFU: Karolina Burek

INNI REALIZATORZY

TEKST: Agata Biziuk, Anna Domalewska, Rafał Derkacz
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Agata Stanula
MUZYKA: Maciej Cempura i Piotr Klimek
DZIAŁANIA EDUKACYJNE: Karolina Vyšata