Przejdź do treści
Oskard-archiwum 13 września 2018

Teatr Polska: SPEKTRUM

„Spektrum” to spektakl nowego cyrku, łączący w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest on zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego.

Cel ten pozwolił nam uzyskać unikalną warstwę wizualno-ruchową, gdzie gest jest sprzężony ze świadomą manipulacją przedmiotem. Widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i rzeczy. Za ich pomocą aktorzy tworzą atmosferę groteskowego uniwersum obrazów. „Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, minimalistyczny, ujawniający możliwą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. Humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń, stanowi treść uniwersalną w odbiorze, skierowaną zarówno do młodszego jak i starszego widza.
Spektakl dla młodzieży i dorosłych.

Spektakl wyprodukowany został przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie przy współpracy z Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa dla Carnavalu Sztukmistrzów 2015.

Spektrum

reżyseria: Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki

Fundacja Sztukmistrze

obsada
Jakub Szwed
Artur Perskawiec
Daniel Chlibiuk
Mateusz Kownacki

inni realizatorzy
Marek Żmuda – manager sceny

informacje
czas trwania: 50
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Daniel Chlibiuk
muzyka: Paul Kwitek
data premiery: 26 lipca 2015
miejsce premiery: Teatr Stary w Lublinie

Warsztaty