Przejdź do treści
Centrum-archiwum 4 -6 marca 2022

uJAwnianie siebie – warsztaty z rozwoju osobistego dla kobiet w ramach Konin Miasto Kobiet.

9. edycja warsztatów z rozwoju osobistego to 3 spotkania pomyślane w trosce o Twój dobrostan. W tym wyjątkowo trudnym czasie sama zadbaj o siebie w możliwie dostępny sposób: wzmocnij się poprzez czerpanie z zasobów inteligencji emocjonalnej, naucz się rozpoznawać i doceniać wysoką wrażliwość w sobie i bliskim otoczeniu, a na koniec zawiruj w pełnym mocy spódnicowym kręgu kobiet. Zapraszamy do twórczego, karmiącego spotkania z samą sobą i innymi poszukującymi kobietami.

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia.

Audrey Hepburn

  1.  Inteligencja eMOCjonalna – MOCNA JA

Inteligencja emocjonalna  jest jedną z kluczowych sfer, dzięki której osiągamy sukcesy życiowe i potrafimy radzić sobie z trudnościami, łatwiej budujemy trwałe relacje, a to sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Warsztaty inteligencji emocjonalnej to podróż w głąb siebie, krok ku zmianie postrzegania różnych stanów emocjonalnych, poznania swoich reakcji, a także mocnych stron i akceptacji deficytów. To krok do budowania i podtrzymywania relacji, a jednocześnie umiejętność elastycznego działania i łagodzenia konfliktów. To bazowanie na własnych doświadczeniach z jednoczesnym odkrywaniem swojej indywidualności.

Na trzygodzinnym warsztacie każda z Pań znajdzie swoje sposoby na obniżenie temperatury emocjonalnej, nabierze większej pewności siebie w trudnych rozmowach czy konfliktach, a także będzie umiała pomóc sobie i innym w sytuacjach problematycznych. Wszystko to poprzez ćwiczenia i dobrą zabawę w miłym towarzystwie. 

Prowadzenie: Kama Kowalewska-Kulawinek

Aktorka teatralna i filmowa (PWSFTViT w Łodzi), posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z emocjami. Certyfikowany Trener Komunikacji Transformującej TC, Trener Inteligencji Emocjonalnej, Praktyk NLP i INLP, założycielka Warsztatów Inteligencji Emocjonalnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Life-coach, trener wystąpień publicznych i sztuki autoprezentacji. Prowadzi szkolenia biznesowe w zakresie inteligencji emocjonalnej w biznesie, wystąpień publicznych oraz zarządzania sobą w czasie. Na co dzień aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu i ogromna miłośniczka kotów:) Uwielbia kwiaty i muzykę filmową.

Termin: 4 marca (piątek), godz. 17.30 – 20.30

2. „Kobiety, które czują za bardzo” spotkanie wokół wysokiej wrażliwości

Dawniej sądzono, że wysoka wrażliwość jest synonimem nadwrażliwości i przewrażliwienia. Dziś, dzięki neuroobrazowaniu i badaniom genetycznym wiemy już, że wysoka wrażliwość jest odrębną cechą temperamentu, charakterystyczną dla 1/5 populacji.

Dzięki naszym warsztatom:

  • Dowiesz się, kto i kiedy rozpoznał tę cechę i w jaki sposób ją badano.
  • Dowiesz się, czym różni się wysoka wrażliwość od nadwrażliwości.
  • Nauczysz się rozpoznawać wysoką wrażliwość po jej czterech podstawowych cechach (DOES).
  • Poznasz skuteczne techniki radzenia sobie z przestymulowaniem.
  • Dowiesz się, jak wspierać swoją wrażliwą część natury w relacjach międzyludzkich.

Zapraszamy w podróż w głąb siebie, do przyjrzenia się, w jaki sposób wysoka wrażliwość wpływa na nasze życie. Jeśli jesteś kobietą wysoko wrażliwą – z pewnością wiedza ta pomoże Ci rozwijać potencjał twojej cechy. Jeśli nie jesteś, ale masz takie osoby w otoczeniu, dzięki warsztatom łatwiej ci będzie zrozumieć specyfikę tej cechy i pozbyć się ograniczających stereotypów dotyczących wrażliwości.

Prowadzenie Katarzyna Kucewicz

fot. Szymon Szcześniak

Psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka i pedagożka. Prowadzi Ośrodek Psychoterapii i Coachingu Inner Garden w Warszawie. Przynależy do Polskiej Federacji Psychoterapii. Autorka trzech poradników  i setek artykułów o tematyce psychologicznej. Jest felietonistką magazynu „Wysokie Obcasy”, promuje wiedzę psychologiczną również w programach telewizyjnych i radiowych. Napisała książkę o wysokiej wrażliwości: „Kobiety, które czują za bardzo” nominowaną do nagrody Bestsellery Empiku, w kategorii Rozwój Osobisty.

Termin: 5 marca (sobota), godz. 11.00 – 14.00

3.    W spódnicowym Kręgu Kobiet

Warsztat rozwoju osobistego poprzez ruch i taniec, połączony z obrazami wewnętrznymi, z wykorzystaniem symboliki ciała, improwizacji ruchowej, dla których punktem wyjścia będą tańce w kręgu. Czeka Cię fascynującą podróż do świata osadzonego w ciele, który manifestuje się w ruchu (czyli w takiej niezwykłej przestrzeni, gdzie to co wewnątrz łączy się ze światem zewnętrznym, nieświadome łączy się ze świadomym, a nienazwane z nazwanym…).
Tym razem będziemy eksplorować różne wymiary naszej kobiecości, to ona będzie naszą przewodniczką. Bo właściwie czym jest kobiecość? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w sobie, ciele i w ruchu oraz w sile kobiecego kręgu. Punktem wyjścia i jednocześnie klamrą spinającą całość będą tańce w kręgu – typowo kobiece choreografie (zarówno współczesne jak i tradycyjne).

Krąg stanowi niezwykłą formę taneczną, zupełnie różną od tańca w parach czy solo. Taniec w kręgu daje poczucie jedności i wsparcia. Doświadczamy niezwykłej energii, poczucia siły/mocy, jakich nigdy nie poczujemy, tańcząc w pojedynkę. Tańce w kręgu zapewniają niezwykłe bogactwo przeżyć, doznań i emocji – wiele spośród nich ma głębokie znaczenie, swoją symbolikę i historię. Kroki zazwyczaj nie są skomplikowane, by umożliwić nam głębsze doświadczenie i większą radość tańca (zamiast koncentrowania się na krokach, możemy oddać się przyjemności bycia tu i teraz).

Podczas naszego kobiecego spotkania zaproponujemy tańce z różnych stron świata, choreografie tańczone zwykle lub tylko przez kobiety; odwiedzimy m.in. Grecję, Wyspy Brytyjskie, Nową Zelandię, Izrael, Portugalię czy Brazylię. Wszystkie tańczone w kobiecym kręgu i dodatkowo… w spódnicach. Spódnica,  jako atrybut typowo kobiecy, ma swoje korzenie w wielu kulturach i wierzeniach.  My wykorzystamy ją do zabawy formą i ruchem. Taniec w spódnicy daje nam możliwość zupełnie innego doświadczania swojego ciała i ruchu – wprowadza nas w zupełnie inny wymiar i będziesz mogła tego doświadczyć.


Warsztaty mają charakter otwarty – NIE MUSISZ mieć specjalnego doświadczenia ani zdolności tanecznych.

Zatem zabierz ze sobą:
– gotowość na doświadczanie,
– otwartość na to, co się pojawi u Ciebie tu i teraz,
– spódnicę, w której czujesz się swobodnie (nie dłużą niż do kostek, aby nie przeszkadzała w tańcu); poruszamy się boso, w skarpetkach antypoślizgowych bądź obuwiu na zmianę – ważne, aby było Ci wygodnie.

Prowadzenie: Małgorzata Rydlewska

Psycholog, tancerz, choreograf, instruktor tańca. Ukończyła roczny kurs Improwizacji Ruchowej i Symboliki Ciała Detlefa Kapperta (Essen)oraz Life/Art Process® metodą Anny Halprin („Touching ground” Ursula Schorn, Berlin). Tańczy od ponad 35 lat, od ponad 20 lat uczy tańca i innych form ruchowych, podróżuje w poszukiwaniu korzeni tańca, jednocześnie wzbogacając swój warsztat o nowe (pochodzące z najróżniejszych zakątków świata, kultur i religii) narzędzia do pracy z ciałem i ruchem.

Jako psycholog od lat fascynuje się wpływem ruchu i tańca na jakość życia człowieka, jego terapeutyczną, oczyszczającą, a nawet uzdrawiającą mocą.

Jako instruktor prowadzi zajęcia wspierające osobisty rozwój poprzez ruch i taniec. Poza nauką kroków i figur stwarza uczestnikom warsztatów przestrzeń do odnalezienia własnego, indywidualnego i niepowtarzalnego ruchu i własnej emocji z niego płynącej. Zajęcia nakierowane są na doświadczanie, a nie na odtwarzanie. Dzięki temu Uczeń nie jest naśladowcą Nauczyciela (nie kopiuje jedynie jego ruchów), ale również, a właściwie przede wszystkim, jest Kreatorem/Twórcą własnej unikalnej jakości, własnego podpisu ruchowego… Realizuje również cykl autorskich warsztatów bazujących na metodzie Life/Art Process® Anny Halprin, z wykorzystaniem ruchu, obrazu, metafory i symboliki ciała, rytuałów oraz tańców w kręgu. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne sesje ruchowe. Fascynuje ją praca z różnymi grupami wiekowymi (od przedszkolaków do seniorów) – najmłodszy z uczestników jej zajęć miał 3 lata, a najstarszy 87.

Jako tancerz najlepiej czuje się w eksperymentalnym teatrze tańca (jej nieustającą pasją jest teatr Piny Bausch), oraz terapeutyczny teatr tańca Anny Halprin; systematycznie rozwija swoje umiejętności podczas warsztatów w kraju i zagranicą; rozwija się w różnych stylach tanecznych (od tańca współczesnego, jazzu czy towarzyskiego, poprzez tango argentyńskie, bellydance, flamenco, a nawet pole dance, aż do tańca intuicyjnego, rytualnego, czy 5Rytmów…), ponieważ każdy z nich dostarcza  zupełnie innych doznań oraz pozwala doświadczać nowych, unikalnych jakości ruchowych, które może również wykorzystać swojej pracy.

Jako choreograf na stałe współpracuje z kilkoma off-owymi teatrami na terenie kraju oraz prowadzi zajęcia z młodymi aktorami i tancerzami.

Termin: 6 marca (niedziela), godz. 11.00 – 17.00

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie www.ckis.konin.pl
Liczba osób w grupach ściśle ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat!

Opłata jest uzależniona od liczby warsztatów, w których uczestniczka bierze udział.

Karnet (liczba warsztatów)Koszt karnetuKoszt 1 warsztatu w karnecie
1.120 zł120 zł
2.220 zł110 zł
3.300 zł100 zł

Szczegółowe informacje i zapisy: Paulina Pachulska-Wojdak 63 243 63 50,

                                                             p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl