Przejdź do treści
Wydarzenia 1-2 października 10:00

Warsztaty fotograficzne „Liryczna fotografia malarska z Damianem Drewniakiem na bis”

Warsztaty z Damianem Drewniakiem to po raz kolejny wyjątkowa okazja do zgłębienia meandrów tworzenia  lirycznego, malarskiego obrazu fotograficznego pod czujnym okiem artysty. A to wszystko w przepięknej, naturalnej scenerii tym razem Muzeum Okręgowego w Koninie!

Czeka nas pracowity i intensywny weekend, podczas którego dowiemy się, w jaki sposób powstają zdjęcia Damiana Drewniaka. Artysta podzieli się z uczestnikami wszystkimi tajnikami, poczynając od planowania, przez przygotowanie modelki i dopasowanie stylizacji, aż po edycję zdjęć w Photoshopie. Porozmawiamy też o tym, jak przenieść fotografię artystyczną na grunt komercyjny. Zastanowimy się wspólnie, jak sprawić, by klient niemający do tej pory jakiegokolwiek doświadczenia w pozowaniu, wyglądał na zdjęciach naturalnie.

Po warsztatach każdy z uczestników otrzyma materiały wideo dotyczące edycji w Photoshopie. Ta część warsztatów będzie rejestrowana, w związku z czym oszczędzicie sobie żmudnego notowania.

Dlaczego warto przyjechać ?

Damian Drewniak, fotograf prowadzący warsztaty, nie chce zmieniać filozofii uczestników i tego jak patrzą przez wizjer swojego aparatu. Chce wzbogacić wiedzę i umiejętności fotografów o te elementy, które sami będą chcieli od niego pozyskać. Część uczestników przyjedzie na warsztaty po to, by zobaczyć, jak Damian pracuje z modelką, inni z kolei będą zainteresowani bardziej edycją zdjęć. Sam artysta obiecuje, że nie będzie miał przed biorącymi udział w spotkaniu żadnych tajemnic. Wspólnie zwrócimy uwagę na detal, na to, co decyduje o tym, że dane zdjęcie zatrzymuje odbiorcę na dłużej. Popracujemy także nad pierwszym planem po to, aby zaangażować widza w opowiadaną przez nas historię.

Program szkolenia:

Dzień pierwszy

10.00 Początek warsztatów. Rozmowa przy ciachu i kawie o inspiracjach, kolorach, tworzeniu kompozycji. Przedstawienie się każdego z uczestników i opowiedzenie kilku słów o swojej fotografii.

11:00     Zaczynamy zdjęcia. Prowadzący zawsze przygotowuje pomysł na kilka kadrów, które mają stworzyć spójną historię. Podczas zdjęć każdy z uczestników ma możliwość współpracy sam na sam z modelką. Oczywiście przez cały czas Damian Drewniak jest do dyspozycji uczestników, podpowiada, omawia to, co powstaje na bieżąco.

15:30     Przerwa na obiad

16:30     Edycja. Na przykładzie 2 zdjęć wykonanych podczas warsztatów, prowadzący pokazuje edycję od wywołania pliku RAW po efekt końcowy. W czasie postprodukcji powstaje około 50 warstw w Photoshopie. Całość edycji jest nagrywana, więc uczestnicy nie muszą tracić energii na notatki, po warsztatach otrzymają plik wideo z rejestracją tej części warsztatów.

19:30 – 20.00  Zakończenie

Dzień drugi

10.00     Zdjęcia w innej przestrzeni z modelkami

13:00     Przerwa na obiad

14.00    Edycja jednego ze zdjęć niedzielnych, nieco bardziej skrótowo z racji pozyskania  

sobotniej wiedzy. Ta część jest również nagrywana i dostępna po warsztatach
w formie wideo.

ok. 17.00   Zakończenie

Uwaga!!!

  • Podczas warsztatów mamy możliwość fotografowania dwóch modelek.
  • Po warsztatach zostanie utworzona grupa na FB, na której każdy z uczestników będzie mógł pokazywać prace, do których oczywiście odniesie się artysta.
  • Zabieramy najbardziej jasne obiektywy „portretówki” 50mm, 85mm, można asekuracyjnie wziąć coś szerszego.
  • Stawiamy się koniecznie z dobrym humorem.

Warsztaty poprowadzi:

Damian Drewniak – fotograf ur. w 1977 r. w Częstochowie.

Robieniem zdjęć na poważnie zajmuje się od około 8 lat. Jego fotografia to sposób na ucieczkę od rzeczywistości, realizację swoich wyobrażeń, na to, aby na finalnym obrazie zobaczyć to co działo się pod zamkniętymi powiekami. Liryk fotograficzny, mający na celu wciąganie widza w swoje opowieści. Fotografia w jego przypadku jest formą wyrażenia myśli i ułożonych w głowie historii, czasami błahych, a czasami sięgających mocnych przeżyć własnych lub tych usłyszanych.

Jako źródło największych inspiracji wskazuje malarstwo Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera, wspominając jednocześnie, że początek jego tworzenia to mocny wpływ fotografii Anki Zhuravlevej oraz Olega Oprisco. W ostatnim czasie wyróżniony podczas wystawy w Teheranie, w Iranie – 5photoawards oraz festiwalu FFIEL w Leon Guanajuato w Meksyku.

Termin: 01-02.10.2022 r.,

Start: godz. 10.00

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Koninie, ul. Muzealna 6, 62-505 Konin – Gosławice, CKiS-DK Oskard, Al. 1 Maja 7A.

Koszt: dla członków KKF FF 600 zł brutto; dla pozostałych uczestników 700 zł brutto
/w cenie dwa obiady i bufet kawowy, praca z modelkami/

Wpłaty należy dokonać na konto Centrum Kultury i Sztuki:

Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776 do dnia 20 września 2022 r. W tytule przelewu należy wpisać: „Warsztaty fotograficzne z Damianem Drewniakiem”.

Rekrutacja:

  1. Aby zapisać się na warsztaty należy przesłać do  20 września 2022 r. wypełnioną kartę zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres r.rudowicz@ckis.konin.pl.
  2. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo zapisu mają członkowie KKF FF działającego przy CKiS w Koninie.Liczy się kolejność zgłoszeń.
  3. Uzyskanie telefonicznego bądź e-mailowe potwierdzenia zgłoszenia.
  4. Rezygnację ze szkolenia należy zgłosić najpóźniej 7 dni przed warsztatami. W przeciwnym razie w przypadku nieobecności na szkoleniu wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.

Kontakt w sprawie warsztatów:
Renata Rudowicz
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

DK Oskard
ul. Aleje 1 Maja 7a
62-510 Konin
tel./fax (63)2746603
mail: r.rudowicz@ckis.konin.pl

Partner: