Przejdź do treści
Wydarzenia 8-9 czerwca

Warsztaty z animacji poklatkowej dla dorosłych w ramach 69. OKFA

Warsztaty animacji poklatkowej dla dorosłych są przeznaczona dla każdego, kto chce nauczyć się, jak zrobić krótki film animowany techniką tradycyjną. Nie jest potrzebna ani uprzednia wiedza, ani specjalny talent plastyczny czy filmowy. 

Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować się do własnej miniaturowej produkcji, jak stworzyć scenariusz i storyboard, oraz oczywiście jak wykonać film. Na warsztatach powstanie krótka animacja ich autorstwa, w jednej lub kilku tradycyjnych technikach: wycinanka, plastelina, sylwetka, piksilacja…

Uczestnicy dowiedzą się także, jak kontynuować przygodę z animacją w domu, bez profesjonalnego sprzętu.

Film, który powstanie na warsztatach zostanie po ich zakończeniu zmontowany i udźwiękowiony, a następnie oddany do użytku festiwalu.

Proponujemy zabawę różnymi technikami animacji, improwizacji z różnymi materiałami, np: wycinanka, plastelina, sylwetka, materiały sypkie i tworzenie z nich raczej impresji niż klasycznej opowieści. W oparciu o historyczne fotografie, w ciągu 2-dniowych zajęć stworzymy filmik związany z Koninem.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Bryll, absolwentka PWSFTviT w Łodzi (2007, kierunek animacja, wydział operatorski), od dziecka pasjonatka animacji. Pracowała m.in. przy filmie „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008), obecnie prowadzi warsztaty animacji dla amatorów w Polsce i za granicą w licznych muzeach, domach kultury, szkołach i pracowniach (m.in. Muzeum Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja, Muzeum Kinematografii w Łodzi) . Od 2012 r. prowadzi pracownię animacji w Domu Kultury Rembertów, współpracuje regularnie z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS, Warszawską Szkołą Reklamy, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz Legnicką Akademią Filmową. Pod nazwą Poklatkowo.pl działa od 2010 r. a pod jej opieką powstało ponad 500 filmów.

Termin: 8-9 czerwca 2023 r.
8 czerwca: 14.00-18.00,
9 czerwca: 10.00-14.00

Miejsce: CKiS-DK Oskard
Koszt: 30 zł

Grupa 10 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: Paulina Pachulska-Wojdak p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl

Proszę o wpłatę akredytacji za udział w wysokości 30 zł na konto Centrum Kultury i Sztuki w Koninie: Santander Bank SA: 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776, w tytule przelewu proszę wpisać: warsztaty z animacji dla dorosłych.