Przejdź do treści
Aktualności

„Wędrująca fotografia” – wypożycz wystawę!

Intrygujące portrety kobiet w świetle UV, urokliwe pejzaże Gołuchowa, stylizowane fotografie nawiązujące do postaci konińskiej pisarki Zofii Urbanowskiej czy zdjęcia ukazujące piękno kobiecego ciała – oto nasze wystawy, które możemy bezpłatnie wypożyczyć. Prace w postaci wydruków na płycie PCV 5 mm są lekkie, estetyczne i łatwe do przetransportowania.

Autorami prac są członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego działającego przy CKiS w Koninie. Wystawy są rezultatem warsztatów i pleneru fotograficznego zorganizowanych w 2019 i 2020 r. w ramach działań klubowych.

Wszystkie wystawy miały już swoje spektakularne wernisaże, często były integralną częścią innych większych wydarzeń w Koninie.

PROPONUJEMY:

 

Od portretu do aktu

25 fotografii, PCV w formacie 100 x 70 (wystawa dla dorosłych)

Jest to wystawa powarsztatowa będąca pokłosiem majowego spotkania z Wacławem Szacyło z Wrocławia. Wernisaż odbył się w Pałacu Reymonda podczas Nocy Kultury we wrześniu 2019 r.


 

Zofia Urbanowska Alive

23 fotografie, PCV w formacie 50 x 70

Ekspozycja jest efektem czerwcowej sesji, która odbyła się w 2019 r. w USC i w Muzeum Okręgowym w Koninie. CKiS włączyło się tym samym w obchody miejskiego roku Zofii Urbanowskiej. Wernisaż odbył się w konińskim USC.


 

Plener fotograficzny Gołuchów 2019

 25 fotografii, PCV w formacie 50 x 70

Kolejna zeszłoroczna wystawa to efekt pracy klubowiczów podczas wrześniowego pleneru fotograficznego. Wernisaż odbył się w październiku, w Kawce&Karafce w Koninie.


 

Ona w świetle UV

15 fotografii, PCV w formacie 100 x 70

To rezultat twórczości klubowiczów podczas listopadowych warsztatów „Fotografia portretowa w świetle UV” prowadzonych przez Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza. Wernisaż odbył się podczas projektu Konin Miasto Kobiet w marcu, w klubie De Nada.

Ideą tworzonych wystaw fotograficznych przez KKF FF było wyjście z fotografią artystyczną, tradycyjną, plenerową do mieszkańców Konina i okolic. Mobilna formuła wystaw umożliwia zaprezentowanie interesujących ekspozycji szerszemu gronu odbiorców.

Do tej pory wystawy były pokazywane w Kazimierzu Biskupim i Ślesinie.

W sprawie wypożyczenia wystawy prosimy o kontakt z Renatą Rudowicz: r.rudowicz@ckis.konin.pl