Przejdź do treści
WĘDRUJĄCA FOTOGRAFIA - WYPOŻYCZ WYSTAWĘ!
Oferta

„Wędrująca fotografia” – wypożycz wystawę!

Dzikie, piękne konie, barwne motyle i inne owady, intrygujące portrety kobiet w plenerze i w świetle UV, urokliwe pejzaże, a także przestrzenie Gołuchowa, Gdańska czy konińskiej synagogi, stylizowane fotografie nawiązujące do postaci konińskiej pisarki Zofii Urbanowskiej, dynamiczne, koncertowe ujęcia oraz zdjęcia ukazujące piękno polskiego, regionalnego krajobrazu – oto nasze wystawy, które możemy Wam bezpłatnie wypożyczyć. Prace w postaci wydruków na papierze czy płycie PCV 5 mm są lekkie, estetyczne i łatwe do przetransportowania.

Autorami prac są członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów działającego przy CKiS w Koninie. Wystawy są rezultatem warsztatów i plenerów fotograficznych organizowanych od roku 2019 w ramach działań klubowych.

Dodatkowo posiadamy w naszej dyspozycji, do bezpłatnego wypożyczenia, wystawy prezentowane w Domu Kultury Oskard podczas takich wydarzeń jak: Jazz Festival Jazzonalia, Noc Kultury, Konin Miasto Kobiet  czy Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ.

Wszystkie wystawy miały już swoje spektakularne wernisaże, często były integralną częścią innych większych projektów kulturalnych w Koninie.

Ideą wystaw fotograficznych tworzonych przez KKF FF było wyjście z fotografią artystyczną, tradycyjną i plenerową do mieszkańców Konina i okolic. Mobilna formuła wystaw umożliwia zaprezentowanie interesujących ekspozycji szerszemu gronu odbiorców.

W ramach projektu mamy Wam do zaoferowania następujące ekspozycje KKF FF:

Rok 2019

Od portretu do aktu

13 fotografii, PCV w formacie 100×70 (wystawa dla dorosłych)

do wypożyczenia sztuk: 13 /PION: 11; POZIOM: 2/

Jest to wystawa powarsztatowa będąca pokłosiem majowego spotkania z Wacławem Szacyło z Wrocławia. Wernisaż odbył się w Pałacu Reymonda podczas Nocy Kultury we wrześniu 2019 r.


 

Zofia Urbanowska Alive

19 fotografii, PCV w formacie 50×70

  • do wypożyczenia sztuk: 19 /PION: 9; POZIOM: 10/

Ekspozycja jest efektem sesji, która odbyła się w czerwcu 2019 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Koninie i w Muzeum Okręgowym w Koninie. CKiS włączyło się tym samym w obchody miejskiego roku Zofii Urbanowskiej. Wernisaż odbył się w konińskim USC.


 

Plener fotograficzny Gołuchów 2019

20 fotografii, PCV w formacie 50×70 

  • do wypożyczenia sztuk: 20 /PION: 7; POZIOM: 13/

Kolejna wystawa to efekt pracy klubowiczów podczas wrześniowego (2019 r.) pleneru fotograficznego. Wernisaż odbył się w październiku, w bistro „Kawka, karafka” w Koninie.


Rok 2020

Ona w świetle UV

 14 fotografii, PCV w formacie 100 x 70 

  • do wypożyczenia sztuk: 14 – PIONY

To rezultat twórczości klubowiczów podczas listopadowych warsztatów „Fotografia portretowa w świetle UV” prowadzonych przez Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza. Wernisaż odbył się podczas projektu Konin Miasto Kobiet w marcu, w klubie De Nada.


Wystawa ECO HOPE

14 fotografii, PCV w formacie 100×70 i wydruk plakatu na poliester, format 200×130

  • do wypożyczenia sztuk: 14 /PION: 5; POZIOM: 9/

W lutym 2020 r. pasjonaci fotografowania zorganizowali warsztaty „ECO” wpisujące się tematyką w kontekst antyplastikowej akcji i programu „Konin. Zielone Miasto Energii”. Sesja była formą performance’u, podczas którego modelkę usytuowano w przestrzeni zbudowanej z plastikowych butelek i odpadów. Scenografia stanowiła niezwykle interesujące tło dla fotografujących, o czym przekonali się widzowie, odwiedzając wystawę. Ekspozycja została zaprezentowana po raz pierwszy podczas Nocy Kultury w roku 2020, zgodnie z proekologiczną ideą, czyli w elektrycznych autobusach. Następnie wystawę dotykającą problemu nadmiaru tworzyw sztucznych w codziennym życiu wyeksponowano w restauracji Marina Gaj, w pięknej scenerii Jeziora Pątnowskiego.


„Plener Fotograficzny  —  Ciążeń 2020” Portret i nie tylko

1 fotografii, PCV w formacie 100×70 + wydruki banerów laminowanych z tunelami format 200×140 cm – 2 szt.

  • do wypożyczenia sztuk: 31 /PION: 15; POZIOM: 16/

We wrześniu 2020 r. w Ciążeniu odbył się zorganizowany przez CKiS plener fotograficzny, którego uczestnikami w lwiej części byli członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego FF. Już sama przestrzeń pałacu oraz przepiękny krajobrazowo park wokół niego wystarczyłyby, by zachłysnąć się tym miejscem i znaleźć dużą liczbę tematów do zdjęć. Dodatkową atrakcją pleneru było warsztatowe spotkanie z Filipem Kowalkowskim  — fotografem, który uwielbia dzielić się obrazem i światłem z innymi, a który w sposób charakterystyczny dla siebie przekazał uczestnikom praktyczne zagadnienia dotyczące błyskania i portretowania w plenerze. Do wspólnych twórczych działań zaprosiliśmy dwie modelki, które w stylizowanych strojach stały się niewątpliwie atutem powstałych fotografii. Zwieńczeniem pleneru są powstałe portrety w pejzażu ciążeńskim. Jak zawsze najlepsze kadry w formie wielkoformatowych wydruków zaprezentowane zostały na wystawie „Plener Fotograficzny Ciążeń 2020” w CKiS w Koninie, a także w przestrzeni miasta Konina (na Bulwarze Nadwarciańskim) podczas 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2022.


FOTY ZZA FOSY  —  fotografia koncertowa

18 fotografii, PCV w formacie 100×70  

  • do wypożyczenia sztuk: 18 /PION: 3; POZIOM: 15/

FOTY ZZA FOSY to ekspozycja fotografii koncertowej będąca rezultatem przeprowadzonych
w lutym 2020 r. warsztatów „Ach ta fosa, czyli jak zostać fotografem koncertowym”, prowadzonych przez Marcina Pflanza, specjalizującego się w fotografii koncertowej. Zdjęcia wykonane zostały podczas specjalnie zaaranżowanego koncertu zespołu Father’s Friends, który na deskach Oskardu zagrał w prawdziwych warunkach scenicznych dla warsztatowiczów. Choć było to wydarzenie zamknięte, to atmosfera tego spotkania była niepowtarzalna. Father’s Friends zaprezentował utwory z nowej płyty „Niewidzialny”, a fotografowie mogli poczuć się jak na wielkim wydarzeniu, łapiąc niepowtarzalne kadry.


Rok 2021

MAKROFOTOGRAFIA

Ekspozycja ta jest przede wszystkim pokłosiem działań podejmowanych przez członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów w czasie pandemii w 2020 r. Powstałe zdjęcia były reakcją na panujący stan i sposobem na przetrwanie w trudnych czasach. Część wystawy to również zdjęcia powstałe w trakcie warsztatów fotograficznych „Makrofotografia ekstremalna”, które poprowadził znany fotograf Ireneusz Walędzik w październiku 2021 roku w CKiS w Koninie. Ekspozycja jest wielobarwna, przepełniona wielkim, pozytywnym ładunkiem, ukazuje z bliska urok motyli i innych owadów.

Po raz pierwszy wystawa została zaprezentowana w przestrzeni miasta, w Parku Chopina,  w ramach 1. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2021. Cieszyła się ogromnym uznaniem.


SYNAGOGA ODKRYTA NA NOWO

30 fotografii, PCV w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: 30 /PION: 10; POZIOM: 20/

Prace przedstawiają w wysublimowany sposób tajemnicze zakamarki oraz detale architektoniczne synagogi, które zostały odkryte na nowo przez uczestników fotospaceru. Budynek, będący jednym z najcenniejszych zabytków Konina, został uchwycony w obiektywie przez członków KKF FF i przyjaciół z grup FotoSpacery.pl z Warszawy i Fotoobiektywni z Włocławka, biorących udział w majowym fotospacerze w ramach 1. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2021.

Wystawa była zorganizowana w ramach programu Teatr Polska jako wydarzenie towarzyszące spektaklowi „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, którego prezentacja w Koninie miała miejsce 10 października 2021 r. w Domu Kultury Oskard. Ekspozycję ponownie można było zobaczyć w czerwcu 2022 r. podczas 2. edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2022.


„KONIE I GÓRY” wystawa poplenerowa

24 fotografie, PCV w formacie 100×70 + 10 fotografii, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: PAPIER sztuk 10 papier /PION: 2; POZIOM: 8/PCV sztuk 24 /PION: 2; POZIOM: 22/

Zdjęcia powstały podczas warsztatów, które odbyły się w trakcie pleneru fotograficznego
w roku 2021 w Nowej Wsi w Kotlinie Kłodzkiej. Wzięli w nim udział członkowie KKF FF i grupa FotoSpacery.pl z Warszawy. 

To tam klubowicze podczas dwóch dni, w trudnych warunkach pogodowych, mieli okazję fotografowania przepięknych, półdzikich koni na naturalnych górskich łąkach, w zagajnikach
i lasach, z urzekającymi górskimi krajobrazami w tle. Szlachetne, wolne konie, zadziwiające swym pięknem, niekiedy uchwycone w ruchu, stały się głównymi bohaterami powstałych zdjęć. Na fotografiach zarejestrowano także niezwykły klimat Kotliny Kłodzkiej.

Poplenerowa wystawa fotografii „Konie i góry” prezentowana była 22 października w CKiS – DK Oskard w Koninie. Wystawa składa się z wielobarwnych, wielkoformatowych fotografii o rozmiarze 100×70, autorstwa 18 uczestników pleneru. Ponadto ekspozycja ta prezentowana była m.in. na ogrodzeniu Parku Chopina i zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie podczas 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2022.


Rok 2022

KKF FF „MY”

24 fotografie, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: 24 /PION: 2; POZIOM: 20/

W lutym 2022 r. Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów obchodził jubileusz 10-lecia. Z tej okazji członkowie KKF zaprosili do Domu Kultury Oskard mieszkańców Konina i sympatyków klubu na uroczystą galę. Był to czas wspomnień początków klubu, podejmowanych na przestrzeni tych dziesięciu lat inicjatyw, organizowanych wydarzeń i spotkań z ciekawymi, znanymi fotografami z całej Polski. Ukazano też fenomen bliskości ludzi, których połączyła wspólna pasja – miłość do fotografii. A wszystko to można było podziwiać m.in. podczas wystawy fotograficznej „MY”.


PSIJACIEL

24 fotografie, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: 24 /PION: 12; POZIOM: 12/

KKF FF przyzwyczaił swoich przyjaciół do interesujących wystaw powstałych dzięki licznym warsztatom, spotkaniom czy plenerom. Do tej pory były to ekspozycje zbiorowe, w roku 2022 przyszedł czas na prezentacje indywidualne, które ukazują zainteresowania, jak i kierunki rozwoju poszczególnych członków i członkiń klubu.  Cykl ekspozycji indywidualnych otworzyła wystawa Sylwii Witasik i Błażeja Zalesińskiego, którzy przedstawili publiczności swoich nietypowych modeli, a mianowicie psy.

Prezentowane prace Sylwii Witasik są wynikiem indywidualnych sesji fotograficznych z uroczymi pupilami. Ulubioną przestrzenią Sylwii jest las, chociaż zdjęcia robi także w przestrzeni miejskiej. Uwielbia łapać niepowtarzalne chwile, w których widać emocje i przyjaźń z czworonogiem. Pokazane na wystawie zdjęcia autorstwa Błażeja Zalesińskiego to zarówno własne projekty fotografa, jak i efekty sesji zleconych przez klientów. W fotografowaniu czworonożnych przyjaciół Błażej poszukuje przede wszystkim piękna. Jego prace są raczej minimalistyczne w formie, choć zdarza się, że podczas sesji pojawiają się rekwizyty.

Wystawa była pokazywana również w ramach 3. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Filii „Siódemka”.


„SIŁA I WRAŻLIWOŚĆ / KONIN POSTAPOKALIPTYCZNY”

32 fotografie, PCV w formacie 100×70 i 19 fotografii, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: SIŁA I WRAŻLIWOĆ – PCV sztuk 12 /PION: 7; POZIOM: 5/ KONIN POSTAPOKALIPTYCZNY – PCV sztuk 20 /PION: 8; POZIOM:12/ i PAPIER sztuk 19 /PION/

Ekspozycja ta jest rezultatem pracy uczestników fotospacerów zorganizowanych w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2022. Spacer „Siła i wrażliwość” odbył się w przestrzeniach Chematu Sp. z o.o. i w PWiK Sp. z o.o., a prowadzony był przez konińską fotografkę i członkinię KKF FF Annę Małkowicz. Natomiast „Konin postapokaliptyczny” zorganizowano w Hydrostalu Sp. J. oraz w przestrzeniach po starym FUGO, a prowadzony był przez fotografów Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza z Warszawy z grupy FotoSpacery.pl.

Fotografowie z całej Polski podczas fotospacerów chwytali kadry w specjalnie zainscenizowanych przestrzeniach. Na zdjęciach pojawiały się także ucharakteryzowane modelki, w strojach odpowiadających klimatowi danego spaceru.

Efekty twórczej pracy uczestników fotospacerów zaprezentowane zostały  podczas wernisażu 30 września 2022 roku w DK Oskard.


GDAŃSK 2022 KRAJOBRAZ I STREET PHOTO wystawa poplenerowa

24 fotografie, PCV  w formacie 100×70 i 16 fotografii, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: PCV sztuk 24 /PION: 5; POZIOM: 19/ i PAPIER sztuk 16 /PION: 2; POZIOM: 14/

We wrześniu 2022 roku Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów wyjechał na fotograficzny plener do Gdańska, gdzie wzbudził duże zainteresowanie swoimi fotograficznymi działaniami. Nie co dzień na Długim Targu i w Starym Mieście czy nad samym morzem można bowiem zobaczyć grupę pasjonatów fotografowania ze statywami, wykonującą swoje fotografie, tym bardziej w godzinach nocnych. Pod czujnym okiem i według wskazówek prowadzących Anny Małkowicz i Piotra Tylmana doskonalili swój warsztat fotograficzny, wykonując zdjęcia krajobrazu i street photo. Poprzez fotografię krajobrazu pasjonaci chcieli zatrzymać w kadrach nocny rytm wielkiego miasta. Jednocześnie, wykorzystując różnorodne techniki fotograficzne, starali się uchwycić wyjątkowość i nostalgię nadmorskiego kurortu pozbawionego charakterystycznych dla takich miejsc chaosu i zgiełku.

Efekty twórczej pracy uczestników pleneru zaprezentowane zostały podczas listopadowego wernisażu w DK Oskard.


W STRONĘ SŁOŃCA wystawa fotografii Piotra Tylmana i Tomasza Gniewkowskiego

46 fotografii, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: 46 /PION: 1; POZIOM: 45/

Wystawa składa się z wielkoformatowych wydruków fotografii na papierze 100×70, z dorobku konińskich fotografów. Ekspozycja ta jest nie lada gratką dla miłośników zarówno miejskiej rzeczywistości, jaki i pięknych krajobrazów o wschodzie i zachodzie słońca.

Jak pisze Piotr Tylman, wokół słońca obraca się nasz świat, nasze życie, nasz codzienny rytm. „Dla fotografa najlepsze momenty na uchwycenie świata to wschód i zachód słońca. Lubię rano wstać i uwiecznić ten moment dnia, kiedy wszystko się budzi. Piękne są również wieczory, kiedy podczas zachodu słońca góry, morza, doliny i miasta wyglądają zupełnie inaczej, a barwy są bardziej intensywne. Moje fotografie często przedstawiają ulice miast, moim zdaniem są niezwykle interesujące, jednak krajobraz pokazany w barwach o wschodzie i zachodzie słońca zachwyca wielu ludzi. Pokazane na tej wystawie fotografie zostały zrobione w miastach oraz poza nimi, gdzie motywem przewodnim było słońce, które jest życiodajną siłą dla naszej Ziemi, ludzi, zwierząt i roślin. Zdjęcia były zrobione w Polsce, Europie i Ameryce Północnej podczas moich podróży. Bardzo lubię robić fotografię uliczną i sportową, jednak wtedy nie skupiam się na słońcu, tylko na ludziach. Moje fotografie wykonuję aparatem cyfrowym Sony A7R3 oraz obiektywami marki Sony i Sigma. Często stawiam aparat na statywie oraz zakładam filtry na obiektyw”.  

Natomiast Tomasz Gniewkowski opisuje swoje prace tak: „Prezentowany zestaw fotografii przedstawia wycinki miejskiej rzeczywistości, przełamane dla kontrastu zdjęciami krajobrazowymi. Kadry zostały zarejestrowane w Koninie, Poznaniu, Wrześni, Uniejowie, Gdańsku i Gdyni oraz w znajdujących się w okolicach lasach, łąkach i innych terenach otwartych. Zdjęcia pochodzą z okresu 2019-2022. Fotografie zostały wyselekcjonowane i zestawione ze sobą w taki sposób, aby zachęcić odbiorców do zastanowienia się nad otaczającą nas miejską rzeczywistością i naturalnym środowiskiem, a w szczególności rolą i miejscem w nich dla człowieka…”


TWARZE MOICH BAJEK – wystawa fotografii Olgi Marcinkowskiej i Patryka Koszeli

24 fotografie, PAPIER w formacie 100×70

  • do wypożyczenia sztuk: 24 /PION/

Ekspozycja ta stała się po raz drugi okazją do pokazania, podczas zbiorowej wystawy, dokonań fotograficznych kolejnych członków KKF FF. „Twarze moich bajek” prezentują twórczość Olgi Marcinkowskiej i Patryka Koszeli.

Przygotujcie się na ekscytującą podróż przez wyobraźnię, gdzie tajemnica spotyka się z czarami. Ta magiczna wystawa portretów ożywia postacie z bajek, filmów, seriali i komiksów, ale pozostawia też miejsce na Wasze własne odkrycia. Patrząc na te fotografie, wyobrazicie sobie, jakie opowieści kryją się za każdym ujęciem. Oglądając wystawę, będziecie mogli zgadywać, jakie historie i postacie zainspirowały naszych fotografów do stworzenia tych portretów. Wystawa „Twarze moich bajek” to miejsce, gdzie rzeczywistość łączy się z fikcją, a obrazy ożywają dzięki zaczarowanym historiom. Pozwólcie swojej wyobraźni rozkwitnąć, gdy zgadywać będziecie, które postacie i opowieści stoją za tymi magicznymi portretami. Odkryjcie tajemnice, które kryją się za „Twarzami moich bajek”!


Wystawy fotograficzne organizowane w ramach Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ

Rok 2021

KONIN ANALOGOWO

20 fotografii, PAPIER w formacie 100×70

To wystawa, która była prezentowana w ramach 1. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2021. Wernisaże odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie i w Domu Kultury Oskard, które prezentowały dokonania pracy 11 fotografów z Grupy Foto Konin działającej w roku 2019 przy MDK. Wszyscy fotografowie są obecnie członkami Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów przy CKiS w Koninie. Projekt miał na celu w sposób archiwistyczny uwiecznić Konin w 2019 roku. Na fotografiach znalazły się budynki, ludzie, ulice — zwyczajne życie miasta. Źródłem inspiracji była strona na Facebooku Dawny Konin, a zdjęcia zostały wykonane aparatami analogowymi — od takich przedwojennych po bardziej współczesne, na czarno białych kliszach. Każdy fotograf miał nie więcej niż 36 klatek, na których miało się znaleźć życie naszego miasta. Inicjatorką przedsięwzięcia była Anna Małkowicz. Wszystkie zdjęcia fotografów znalazły się w wydanym albumie KONIN ANALOGOWO.


Rok 2022

DOM – wystawa Marcina Żabiełowicza

21 fotografii, PAPIER w formacie 100×70

Jak połączyć muzykę i fotografię? Jest na to kilka sposobów. W ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ na scenie naszej klubokawiarni wystąpił gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz. Muzyk zajmuje się także fotografią – przed koncertem odbyło się otwarcie wystawy jego zdjęć.

Marcin o ekspozycji pisze tak: „Domem są ramiona matki, dla dorosłego człowieka często jest to ważne miejsce na świecie. Dom może być szczęśliwy i pełny, może też być przerażająco pusty i cichy. Do domu zawsze wracamy, bo jest nasz. Jest azylem, bezpieczną przystanią, a czasem piekłem i cierpieniem. Dom bywa budynkiem, ławką w parku, ludźmi, wśród których czujemy się dobrze i bezpiecznie. Może być wspomnieniem po miejscu i ludziach, których już nie ma – czasami w naszym życiu, czasami w ogóle. Wystawa ukazuje te i inne oblicza DOMU – nie tylko mojego. Zdjęcia powstawały na przełomie ostatnich 25 lat i są dla mnie swego rodzaju pamiętnikiem: życia, podróży, doświadczeń”


Rok 2023

MELANCHOLIE Damian Drewniak

24 fotografie, PAPIER w formacie 100×70 + plansza tytułowa 100×70

Wystawa składa  się z 24 prac i planszy tytułowej. Każda praca opatrzona jest indywidualnym tytułem artysty. Wernisaż fotografa, który inspiruje się malarstwem Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera odbył się w ramach 3. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2023. Zdjęcia Damiana Drewniaka zabiorą Was w świat pełen emocji, zamyślenia i niezwykłych doznań.

Artysta o wystawie

Fotografia to sztuka wyrażenia siebie. To sztuka wciągania innych w to, co sam czujesz. Fotografia to sposób na realizację wyobrażeń, zwizualizowanie tego, czego nie możemy dotknąć.
Dlaczego „Melancholie”? Bo to chwile zadumy, które czasami zostają z nami na dłużej. To niekoniecznie opowieści o smutku. Czasem wręcz przeciwnie — melancholia często jest początkiem, wyjściem naprzeciw czemuś, komuś, kto sprawi, że wszystko wokół stanie się lepsze.

Większość moich kadrów to efekt przemyśleń nad tym, co czujemy, jak żyjemy, jak budujemy własne nadzieje. Czasami podpowiadają też, co może wydarzyć się za chwilę. Bywają również zakończone znakiem zapytania po to, aby widzowi (a może też samemu sobie) dać możliwość znalezienia odpowiedzi.


Centrum Kultury i Sztuki w Koninie może ponadto wypożyczyć bezpłatnie następujące wystawy:

Wystawa Denysa Kulikova „Zostawiłem swoje serce w domu”

40 grafik, PAPIER w formacie 100×70

Wernisaż tej wystawy odbył się podczas Nocy Kultury w 2022 r. w CKiS-DK Oskard. Denys Kulikov  to młody, ukraiński artysta, który uczył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Koninie.

Tak twórca pisze o swoich pracach: „Wszystkie narysowałem tutaj, w Koninie. Dzieła te są pełne smutku, dumy, cierpienia, ale i radości. Wystawa obejmuje wszystko, co namalowałem od początku wojny. Ciągle rysuję: przed wojną, w czasie wojny, jak się skończy, też będę malował!”


JAZZon JAZZona – fotografie Macieja i Anety Kaników

20 sztuk fotografii w formacie 100×70 na papierze fotograficznym

Wystawa fotografii małżeństwa fotografów jazzowych Anety i Macieja Kaników zatytułowana JAZZon JAZZona po raz pierwszy zaprezentowana została podczas Jazz Festival Jazzonalia 2021. Zdjęcia ukazują znanych muzyków podczas różnych koncertów jazzowych w Polsce. Fotografie powstały z miłości do muzyki, dając możliwość uchwycenia tego wyjątkowego momentu twórczego, malowanego światłem płynącego prosto z serca fotografów.


Twarze JazzPRESSu wystawa okładek magazynu JazzPRESS

26 plakatów /25 okładek + 1 plansza tytułowa/ – PAPIER w formacie 100×70

Wystawa prezentująca historię okładek magazynu JazzPRESS, wydawanego od 12 lat e-miesięcznika poświęconego jazzowi autorstwa Kuby Majerczyka, który współpracował z pismem przez siedem lat.

Okładki prezentują wyjątkowe postaci sceny jazzowej – głównych bohaterów kolejnych wydań magazynu, którzy udzielili pismu obszernych i ciekawych wywiadów. Na okładkach znajdują się wyłącznie polscy muzycy – od młodych, zdolnych, wartych wyróżnienia, po największych mistrzów legendy polskiego jazzu, takich jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski.

Autor okładek: Amadeusz Kuba Majerczyk


TYLKO TAK OZNACZA ZGODĘ KMK 2023

11 plakatów; PAPIER w formacie 100×70  + plansza tytułowa A3 / KONIN MIASTO KOBIET 2023/

Wystawa 11 plakatów, mających na celu uzmysłowić i wyjaśnić, że seks jest dobrowolny, entuzjastyczny i  że zawsze można powiedzieć „nie”. Projekt „Antyprzemocowa Sieć Kobiet” realizowany przez Koniński Kongres Kobiet razem z Fundacją Feminoteka oraz trzema innymi partnerkami. Projekt ten finansowany przez Fundację Batorego.

 

Załączone fotografie poszczególnych wystaw są poglądowymi zdjęciami wraz z dołączonymi, krótkimi opisami danych ekspozycji.

Informacje dodatkowe

  • Wypożyczający zapewnia we własnym zakresie odbiór i przywóz wystawy.
  • Do wystaw drukowanych na papierze wypożyczający zapewnia we własnym zakresie, w odpowiednich rozmiarach, ramy do ich ekspozycji.

W sprawie wypożyczenia wystawy prosimy o kontakt z Renatą Rudowicz: r.rudowicz@ckis.konin.pl; tel. 63 2746603