Przejdź do treści
Weekend Seniora z Kulturą - grafika
Centrum-archiwum 2-3 października 2021

Weekend seniora z kulturą

W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą”, w dniach 2 i 3 października 2021 r. w godz. 15:00-20:00, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza seniorów do uczestnictwa w następujących wydarzeniach:

Praca Adama Widełka

Wystawa: Adam Widełka i Dorota Mielcarek-Widełka „DADAM”
Miejsce: Konin, Galeria CKiS Wieża Ciśnień, ul. Kolejowa 1a
Wstęp: bezpłatny

Wystawa DADAM to interesujący przykład współpracy artystycznej konińskiego pastelisty Adama Widełka oraz Doroty Mielcarek-Widełka autorki biżuterii artystycznej i witrażystki. Mimo używania różnych mediów twórcom doskonale udaje się połączyć postawy, estetyczne walory, nie tracąc nic z indywidualnego charakteru swoich prac, uzyskując efekt pełnej synergii wizualnej. Twórczość Adama Widełka kojarzona jest z realizmem magicznym, hiperrealizmem, nadrealizmem czy malarstwem fantastycznym, a jego prace są prezentowane na największych wystawach promujących te nurty w Beskidzkiej Galerii Sztuki w Szczyrku.
Dorota Mielcarek-Widełka tworzy biżuterię artystyczną od dwudziestu lat. W swoich pracach sięga do stylów epoki m.in. do rozwiązań surrealistycznych, secesyjnych a czasem kubistycznych. Najczęściej rozwiązania estetyczne są podsuwane przez materiał, z którego jest wykonana biżuteria. To półszlachetny kamień „podpowiada”, jaka będzie forma ornamentu; jednym razem abstrakcyjna, innym z kolei odpowiadająca formom „roślinnym”.

Fot. Leszek Mądzik - Faktura Czasu

Wystawa: „Faktura czasu” Leszek Mądzik
Miejsce: Konin, CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a
Wstęp: bezpłatny

„Faktura czasu” wystawa autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich artystów Leszka Mądzika – malarza, scenografa, reżysera teatralnego, twórcy Sceny Plastycznej KUL w Lublinie, jednego z wiodących w Polsce teatrów współczesnych – to zbiór 30 fotografii powstałych w licznych podróżach artysty po Polsce i świecie oraz 40 plakatów stworzonych do festiwali i spektakli teatralnych, także swoich. Prezentowana była w wielu miastach Polski m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Krakowie, Bydgoszczy czy w Świdnicy, a także za granicami naszego kraju: w Belgii, Portugalii i Czechach.

Praca Longina Majrzaka

Wystawa: Longin Majchrzak – malarstwo
Miejsce: Konin, CKiS ul. Okólna 47a
Wstęp: bezpłatny

Obrazy Longina Majchrzaka malowane są z biegłością i realistycznym zacięciem. Niezwykle nastrojowe prace przedstawiają najczęściej pejzaże, albowiem właśnie natura jest największą inspiracją dla konińskiego artysty. W jego pracach zwraca uwagę czystość i subtelność barw, wdzięk i świetlistość przedstawianych krajobrazów oraz niejednoznaczność budowanych nastrojów.

Dodatkową propozycją dla seniorów, w ramach inicjatywy „Weekend seniora z kulturą” jest oferta Kina Oskard:

Kino Oskard, Aleje 1 Maja 7a
Filmowe spotkania seniora
30 września, godz. 11:00 (duża sala)
Film: Teściowie
Bilety: 13 zł

Po filmie dyskusja z psychologiem i kawa.