Przejdź do treści
Oskard-archiwum 28 marca 10:00

WIELKANOCNE WARSZTATY PLECIONKARSKIE DLA SENIORÓW I NIE TYLKO

Już po raz drugi, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza seniorów – i nie tylko – do udziału w wielkanocnych warsztatach plecionkarskich. Czas przed Wielkanocą to dobry moment na wykonanie własnych, świątecznych dekoracji. W trakcie zajęć, pod czujnym okiem prowadzących z Fundacji Globalbasketmakers z Nowego Tomyśla, fachowców od wyrobów wikliniarskich, stworzymy – do wyboru – m.in. kosz wiklinowy do święconki (wielkość wg własnego uznania) lub wiszący kosz na kwiaty (dekorację świąteczną z naturalnej wikliny). Pracujemy na podstawie gotowego, stabilnego szkieletu, używając delikatnej wikliny, dzięki czemu wykonanie ozdób jest o wiele łatwiejsze.

Czas trwania warsztatów – minimum 4 godziny. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych.

Prowadzenie:

Fundacja Globalbasketmakers z Nowego Tomyśla – powstała z Pracowni Artex prowadzonej przez Agnieszkę i Krzysztofa Pierzyńskich.

Fundacja powstała z myślą o rozwoju i upowszechnianiu plecionkarstwa polskiego w świecie, jak i światowego w Polsce. Jej celem jest promowanie sztuki i rzemiosła w przyjaznej formie. Fundacja specjalizuje się w plecionkarstwie użytkowym i artystycznym, jej założyciele mogą poszczycić się wielopokoleniowymi tradycjami i doświadczeniem.

Agnieszka i Krzysztof Pierzyńscy podróżują i nawiązują kontakty ze światowej klasy plecionkarzami, rzemieślnikami i artystami. Uczą się od nich nowych wzorów, poznają nowe materiały, aby móc tę wiedzę przekazywać w swojej twórczej pracy na warsztatach, spotkaniach itp.

Dodatkowe informacje:

Termin warsztatów: 28 marca, g. 10.00

Czas trwania: ok. 4 godzin

Liczba miejsc ograniczona : max. 17 osób (osoby pełnoletnie)

Miejsce: CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a

Koszt od osoby: 30 zł brutto

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy: tel. 63 274 66 00, w godzinach 8.00 -15.30.

Wpłaty tylko na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776, najpóźniej do dnia 24 marca 2023 r. W tytule przelewu należy wpisać: „Warsztaty plecionkarskie”

UWAGA!

W przypadku chęci uzyskania faktury za koszt udziału w warsztatach prosimy o przesłanie poniższej wypełnionej informacji z danymi na adres: r.rudowicz@ckis.konin.pl w celu sporządzenia dokumentu. 

Dane do faktury:

Nazwa ………………………………………………..
Adres…………………………………………………..
NIP……………………………………………………………
Liczba osób:………………………………………………

Informacji dot. warsztatów udziela Renata Rudowicz, specjalistka ds. programowych w CKiS w Koninie, tel. 63 274 66 06 lub e-mail: r.rudowicz@ckis.konin.pl

Uczestnicy zapisując się na warsztaty wyrażają zgodę na wykorzystanie wizerunku Uczestników w materiałach promocyjnych Organizatora (materiały drukowane, Internet, pliki elektroniczne, np. prezentacje multimedialne).