Przejdź do treści
Wieża-archiwum Wystawa czynna do 28 kwietnia

Wystawa „Dom” Nycz/ Pruchniewicz/ Przewięźlikowski/ Wiktor

Wystawa czynna do 28 kwietnia

Wystawa „Dom” jest próbą eksperymentu badawczego. Tytuł nawiązuje do archetypu m.in. bezpieczeństwa, wolności, tożsamości i kultury. Stanowi nie tylko o różnicach, jakie zachodzą pomiędzy czterema różnymi osobowościami twórczymi, ale również skłania do namysłu nad tym, czy jest obecnie galeria oraz czy można ją nazwać „domem sztuki”. Dochodzi tu również do kolejnego podziału na cztery pokoje, które w galerii zostają obdarte ze ścian.

Na wernisaż zapraszamy w piątek 14 kwietnia o g. 18:00 do Galerii CKiS Wieża Ciśnień (wstęp wolny). Wystawa czynna będzie do piątku 28 kwietnia. W kolejnych dniach obowiązuje bilet w cenie 5 zł, do kupienia w Wieży Ciśnień, kasie DK Oskard, a także online (w soboty wstęp bezpłatny).

BIO ARTYSTÓW

Barbara Nycz – ur. w 1992 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku Malarstwo. Tematem jej pracy magisterskiej był „Moment akceptowanego przypadku”, dyplom otrzymała w 2017 r. Jej prace brały udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Alicja Pruchniewicz – ur. w 1993 r. w Szczecinie. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie otrzymując Dyplom Roku. Absolwentka kierunku Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obroniła dyplom pod kierunkiem Profesora Stanisława Kortyki. Absolwentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Obecnie Asystentka Pracowni Rysunku Profesora Marka Kuliga.

Wybrane wystawy indywidualne :

Formy zmienne, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, 2022; Occulta dimensio, Wrocław, 2022; Open Studio 382, Jefferson Street, Nowy Jork, 2019, Sphere, Galerie Bruederstrasse, Goerlitz, Niemcy, 2019, Open portfolio review, Akademia Wiedzy Realnej, Gdańsk, Polska, 2019, Offline, Mleczarnia, Wrocław, Polska, 2018, Ukryty wymiar obrazu, Galeria MD_S, Wrocław, Polska, 2018, Dwa tysiące milimetrów kwadratowych, Galeria Hart, Wrocław, Polska, 2018

Dariusz Przewięźlikowski – ur. w 1968 r. w Barlinku. Dyplom z ceramiki architektonicznej (1997) ASP Gdańsk. Kurator Toruńskich Międzynarodowych Sympozjów Malarskich Malownicza Barbarka, w latach 1999 – 2006 kurator Międzynarodowego pleneru ceramicznego Barlinek – Piękno Ukryte. Jest członkiem ZPAP PSU Okręg Toruński. Uprawia rzeźbę ceramiczną i malarstwo. Wystawy indywidualne i grupowe w Australii, Austrii, Holandii, Chorwacji, Niemczech, Belgii, Danii, Grecji, Tunezji, Turcji, Włoszech, Szwajcarii, Szwecji, Korei Południowej, Estonii, Gruzji, Francji, Mołdawii, Bułgarii i w Polsce. Od 2012 Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński.

W 2008 roku uzyskał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Torunia. W 2020 roku – Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Tomasz Wiktor – ur. w Nowym Sączu. Ukończył Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Absolwent kierunku Malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2018 r. zrealizował dyplom w V Pracowni Malarstwa pod kierunkiem profesora Stanisława Kortyki oraz w Pracowni Technologii Malarstwa Sztalugowego, Organicznych Technik Malarskich i Mozaiki pod kierunkiem profesora Pawła Lewandowskiego – Palle. Od 2019 r. pracuje jako asystent w Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i muzyką. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień. Jest uczestnikiem ponad 110 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.