Przejdź do treści
Centrum-archiwum 12 marca - 19 marca 2021

Wystawa fotografii Madam Miko „Amputation” w ramach projektu Konin Miasto Kobiet

AMPUTATION  to wystawa fotograficzna Madam Miko – bydgoskiej fotograficzki Katarzyny Mikołajczyk, działającej od ponad 20 lat, zwłaszcza w dziedzinie portretu. Na co dzień prowadzi studio fotograficzne, w którym realizuje się w fotografii rodzinnej oraz kobiecej. Z pasją uczestniczy w sesjach artystycznych, tworząc bajkowe kadry na pograniczu rzeczywistości.

Wystawa związana jest z projektem AMPUTATION, który powstał z artystycznej wizji łączącej fotografię i postapokaliptyczną modę, który dość szybko przeistoczył się w ogólnopolski projekt społeczny skupiający ludzi, którzy na skutek choroby bądź wypadku utracili kończyny lub urodzili się z niewykształconymi kończynami.

Celem przedsięwzięcia jest obalenie powszechnie panującego stereotypu o osobach z niepełnosprawnością jako niezdolnych do korzystania z życia w pełni.

Fotorelacja z planu zdjęciowego

Do udziału w sesjach zdjęciowych zaproszono niezwykłych ludzi z różnych zakątków Polski, aby w niekonwencjonalny sposób ukazać ich sylwetki. Inspiracją do tworzonych stylizacji byli komiksowi Marvelowscy superbohaterowie. Uczestnicy projektu, mimo trudności wynikających z niepełnosprawności, realizują się w życiu i spełniają marzenia – nawet te najbardziej ekstremalne.

Współtwórcą projektu jest Marcin Urzędowski – autor kostiumów, które zostały wykorzystane w czasie sesji zdjęciowych. Artysta od 20 lat związany jest z muzyką perkusyjną, sztuką improwizacji oraz modą. Przez 10 lat tworzył etniczo-szamańskie kostiumy dla krakowskiej Grupy Tamtamitutu. W roku 2017 powołał do życia markę modową PREPOSTEVOLUTION, której projekty inspirowane są wizją postapokaliptycznego świata.

 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią w wernisażu może wziąć udział ograniczona liczba osób.

 

obostrzenia ziwedzania wystawy