Przejdź do treści
Wieża-archiwum 14 stycznia - 4 lutego

Wystawa prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

malarstwo/rzeźba/multimedia/plakat/rysunek/

Plakat, rysunek, malarstwo, rzeźba i prezentacje multimedialne – zakres zadań edukacyjnych, z jakimi mierzą się uczniowie szkoły artystycznej jest bardzo szeroki. Możemy się o tym przekonać, oglądając wystawę prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, na którą szkoła zaprasza razem z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie od 14 stycznia do 4 lutego.

Różnorodna ekspozycja autorstwa młodych i utalentowanych twórców zaprezentowana zostanie aż w trzech lokalizacjach. Wystawa będzie czynna od 14 stycznia (piątek) w trzech lokalizacjach: w CKiS przy ul. Okólnej, DK Oskard i Galerii Wieża Ciśnień. Tego dnia widzów zapraszamy od godziny 18:00.

Uroczysty finisaż odbędzie się 4 lutego o godz. 18:00 w Wieży Ciśnień.

Na wystawie zobaczyć będzie można prace uczniów, którzy kształcą się na profilu projektowanie graficzne. Plakaty o różnorodnej tematyce uzmysłowią nam, jak ważna jest ich kulturotwórcza i społeczna rola. Pokazane zostaną również działania multimedialne, które szczególnie w ostatnim czasie są mocno osadzone w przestrzeni sztuk wizualnych. Podziwiać będzie można także rysunki, malarstwo i rzeźbę uczniów biorących udział w obowiązkowych ogólnopolskich przeglądach klas III, organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Większość autorów prezentowanych prac to stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Warto też zwrócić uwagę na ciekawą pracę dyplomową rozszerzoną o ekspresyjną i artystycznie sugestywną pracę rzeźbiarską.

Zwiedzanie wystawy do 4 lutego:
CKiS Okólna: poniedziałek-piątek 10.00-18.00
UWAGA! Wyjątkowo 20 stycznia wystawa czynna od 10.00 do 15.00
Galeria Wieża Ciśnień: wtorek-piątek 10.00-18.00, sobota 10.00-14.00
DK Oskard: codziennie 14.00-20.00

Plakat Autor Wiktoria Stokowy
Rysunek Autor Ireneusz Pachliński