Przejdź do treści
Oskard-archiwum wystawa czynna do 15 maja

WYSTAWA „PSIJACIEL”

Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów przyzwyczaił swoich przyjaciół do interesujących wystaw powstałych dzięki licznym warsztatom, spotkaniom czy plenerom. Do tej pory były to ekspozycje zbiorowe, teraz przyszedł czas na prezentacje indywidualne, które mają ukazać zainteresowania, jak i kierunki rozwoju poszczególnych członków i członkiń klubu. Wystawy jednego lub dwóch fotografów zrealizowane w tej samej tematyce, konwencji czy stylistyce, prezentowane będą w głównym foyer CKiS-DK Oskard. Cykl ekspozycji indywidualnych otwierają Sylwia Witasik i Błażej Zalesiński, którzy przedstawią publiczności swoich nietypowych modeli, a mianowicie psy.

Sylwia Witasik zaprezentuje prace będące wynikiem indywidualnych sesji fotograficznych z uroczymi pupilami. Największą grupę zlecających takie spotkania stanowią hodowcy psów rasowych, ale często pojawiają się także właściciele czworonogów wielorasowych, którzy chcą mieć pamiątkę ze swoim zwierzęcym przyjacielem. Sesje odbywają się przeważnie w plenerze. Ulubioną przestrzenią Sylwii jest las, chociaż zdjęcia robi także w przestrzeni miejskiej. Na fotografiach ukazuje nie tylko walory pięknej szaty i budowy psa pod względem eksterieru. Poprzez proces postprodukcji w Photoshopie lubi wprowadzać efekt bajkowy, malarski tak, aby widz mógł dopowiedzieć sobie jakąś historię. Uwielbia łapać niepowtarzalne chwile, w których widać emocje i przyjaźń z czworonogiem. Z takich wykonanych z pasją kadrów łatwo można odczytać, że dla człowieka pies to nie tylko zwierzę, a pełnoprawny członek rodziny.

Pokazane na wystawie zdjęcia autorstwa Błażeja Zalesińskiego to zarówno własne projekty fotografa, jak i efekty sesji zleconych przez klientów. W fotografowaniu czworonożnych przyjaciół Błażej poszukuje przede wszystkim piękna. Jego prace są raczej minimalistyczne w formie, choć zdarza się, że podczas sesji pojawiają się rekwizyty.

Na wystawę „Psijaciel” zapraszamy do DK Oskard w dniach 27 kwietnia – 15 maja. Wernisaż z udziałem autorów odbędzie się w środę 4 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny.

O autorach:

Sylwia Witasik – pozytywnie zakręcona fotografka. Zajmuje się głównie artystyczną fotografią psów i koni. W procesie postprodukcji lubi „przemycać” efekty malarskie, co stwarza wrażenie wykonania fotoobrazu. Sesje realizuje w plenerze, przy świetle zastanym. W fotografii psów rasowych znaczącą część stanowią zdjęcia eksterierowe (tj. zewnętrznej budowy ciała zwierzęcia, zgodnej ze wzorcami rasy), zaś jej ulubionym tematem w sesji „Człowiek i pies” jest ukazywanie emocji.

www.sylwiawitasik.pl

Błażej Zalesiński – fotograf portrecista, który od wielu lat ukazuje w obiektywnie piękno swoich modelek i modeli. Fotografuje także psy. Fascynacja złotą erą Hollywood spowodowała, że w jego studiu powstają prawdziwe glamour portrety naszych domowych pupili. Błażej jest właścicielem studia inoinu. Mówi o sobie przewrotnie „fotograf, który zszedł na psy”. Jego twórczość zyskuje coraz większą rozpoznawalność. Opowiadał o swojej pasji w telewizji, o jego zdjęciach pisał magazyn „Poznański Prestiż”. Zainteresował się nim także świetny fotograf i youtuber Michał Treutler.

www.inoinu.pl

CKiS-DK Oskard
Wernisaż: 4 maja, godz. 18:00
Wystawa czynna od 27 kwietnia do 15 maja