Przejdź do treści
Centrum-archiwum 8 lutego - 23 marca 2018

Wystawa poplenerowa pracowni plastycznej „Pod Galerią”: ZIELNIK TATRZAŃSKI – Zakopane 2017

Kolorową, poświęconą tatrzańskiej roślinności kolekcję obrazów będzie można podziwiać od 8 lutego w CKiS przy ul. Okólnej. Tego dnia o g. 18.00 zostanie otwarta wystawa będąca efektem sierpniowego pleneru w Zakopanem, w którym wzięli udział nieprofesjonalni twórcy z Konina, związani z pracownią plastyczną „Pod Galerią”, która mieści się w Galerii CKiS Wieży Ciśnień.

Izabela Kostiukow – prowadząca pracownię, tak opisuje twórczą pracę podopiecznych:
Inspirując się przyrodą tatrzańską i stworzoną wokół niej kulturą, każdy z autorów wybrał i namalował jedną z tatrzańskich roślin, tak iż powstał swojego rodzaju poplenerowy zielnik. Wypełniają go wielobarwne kwiaty, które tym różnią się od swoich odpowiedników z prawdziwego zielnika, że nie są zasuszone, jest w nich życie, i delikatnym gestem skłaniają się w stronę słońca. Nasz „Zielnik tatrzański” kojarzy się z romantyczną kolekcją, w której tkwią tajemnice botaniki. Mam nadzieję, że będzie on dla odbiorców źródłem wartościowych doznań estetycznych.

Autorzy obrazów:
Witold Pawlaczyk, Elżbieta Romanowska, Jolanta Ogorzałek, Roman Świderski, Teresa Byczkowska, Anna Szwankowska, Krystyna Niewiadomska, Barbara Lisiak-Struglińska, Irena Filipiak, Jolanta Galikowska, Wanda Michałek, Agata Wilczewska, Olga Zaskórska-Wagner, Aldona Wojciechowska, Zofia Stokowska-Schroeder, Małgorzata Topolska, Jolanta Musiał, Beata Makowska, Joanna Podryban.