14. Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych” odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017 roku.

Udział w festiwalowym konkursie adresowany jest do młodych pianistów, mających znaczące osiągnięcia w konkursach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W tym roku wystąpią:Kacper Żeromski, Maria Moliszewska, Tymoteusz Śleziak, Paweł Wojciechowski, Alyssa Kok i Kamila Sacharzewska. Wykład „Józef Elsner jako pedagog Fryderyka Chopina wygłosi Marek Dyżewski”. Miejscem prezentacji konkursowych jest aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie, w której uczestnicy prezentują kilkudziesięciominutowe programy oceniane przez komisję artystyczną pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń.

W Koncercie Finałowym 18 listopada w CKiS-DK Oskard Takashi Yamamoto (fortepian) z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej wykona Koncert e-moll op.11 Fryderyka Chopina.

Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych” od pierwszej edycji odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a od 2013 roku również Prezydenta Miasta Konina oraz Starosty Konińskiego.

Organizatorami Festiwalu są Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Żychlinie k. Konina, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Konińska Fundacja Kultury.

 

Komenatrze są wyłączone