Agressiva 69 została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Young Gods, Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu “In”, uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.

W 2011 roku ukazały się dwa albumy zespołu: „Republika 69”, to hołd dla grupy Republika, krążek zawierający 10 muzycznych adaptacji polskiej legendy rocka. Jedna z nielicznych płyt tego typu, która zyskała uznanie wśród wielbicieli Republiki, członków zespołu i dziennikarzy. Drugim krążkiem jest „UMMMET” – ambientowy eksperyment, na który złożył się jeden, ponad czterdziestominutowy utwór.

Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do “Situations” był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii “animacja roku”. “Hammered by the Gods” został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2007, a płyty “2.47” i „Republika 69” zostały nominowane do nagrody Fryderyka.

Obecnie zespół tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul

https://www.facebook.com/ Agressiva69/

Support:

Męczenie Owiec
Smudge44
Krystian Wojtasik ft. Nicolas Gruszczyński

 

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę zabytkowego wozu strażackiego z 1942 r., będącego własnością OSP KSRG Konin-Starówka.

 

 

MĘCZENIE OWIEC

AGRESSIVA69

Komenatrze są wyłączone