25 listopada kolejne urodziny świętować będzie Konin Gospel Choir. Na scenie CKiS Oskard chórzyści wystąpią z towarzyszeniem zespołu Holy Noiz, a zaproszenie do udziału w koncercie przyjęła niezwykła Kayah.

Kayah – jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek w naszym kraju. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producent muzyczny, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Wszechstronna muzycznie, najczęściej porusza się w gatunkach folk, pop, soul i jazz.

Holy Noiz – muzycy ze Śląska współpracujący ze sobą od kilkunastu lat. Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel odnajdują fuzję swoich fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Występowali na licznych międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, towarzysząc czołowym artystom polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Koniński chór powstał w październiku 2003 roku z inicjatywy franciszkanina o. Lecha Dorobczyńskiego, pracuje pod kierunkiem Beaty Stanisławskiej. Tworzą go wyjątkowi ludzie, pełni pasji, otwartości i energii propagujący konsekwentnie od wielu lat muzykę i ideę GOSPEL. Koncertując odwiedzili wiele miejsc w kraju i za granicą. Występowali u boku wielu znakomitych rodzimych artystów oraz uznanych wykonawców tego gatunku z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 

Komenatrze są wyłączone