„Skok w wiarę” to hasło tegorocznej edycji Malta Festival Poznań.

Organizatorzy zastanawiają się w tym roku nad „ryzykownym skokiem zarówno w zachwyt, piękno, jak i fanatyzm”. Pytamy o to, jak różne przekonania i aksjologie mogą wchodzić ze sobą w dyskusję, gdzie przebiegają linie podziału, a gdzie porozumienia- mówi Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań.

Festival Malta Poznań to premiery, spektakle, koncerty, warsztaty, instalacje, a ich sercem jest program społeczno-artystyczny na Placu Wolności w Poznaniu.

Tradycyjnie też festiwal zawita w czerwcu do Konina.

 

TEATR BLUM. OD SŁOWA DO SŁOWA

spektakl dla dzieci w wieku 1,5-6 lat

Od słowa do słowa zaczyna się rozmowa. Długie słowa, krótkie słowa, głośne słowa, ciche słowa, mądre słowa, głupie słowa, brzydkie słowa, ładne słowa. Jakie z nich ułożysz zdanie? Najnowszy spektakl Studia Teatralnego BLUM powstał na podstawie twórczości poznańskiej poetki Krystyny Miłobędzkiej. Dźwięki i sylaby dobywające się z ludzkich paszcz staną się zaczynem do wspólnej zabawy. Reżyseria: Lucyna Winkel, występują: Agnieszka Dubilewicz i Halszka Rózalska, scenografia: Marta Wyszyńska. Premiera 1 czerwca 2018.

22 czerwca, 12:00   | sala MDK,  ul. Przemysłowa 3d w Koninie | bezpłatne wejściówki do odbioru tylko w kasach Oskardu

NEW PEOPLE. KONCERT

Grupę tworzy siedem osób połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. W skład zespołu wchodzą muzycy znani z m.in. The Car Is On Fire, Magnificent Muttley, Crab Invasion, Drekoty, AlaZaStary, Eric Shoves Them In His Pocket.

Debiut New People jest jak koktajl truskawkowy, tylko że zamiast truskawek jest amerykański soft-rock z lat 70-tych oraz muzyka disco z przełomu lat 70- tych i 80-tych. Dziesięć dojrzałych piosenek przesiąkniętych jest rozgrzewającym motownowym bujaniem i kolorowymi harmoniami wokalnymi – w zespole są dwie wokalistki i czterech wokalistów. Utwory układają się w mini-historię o rozstaniu, samotności i pozytywnym wychodzeniu z życiowych zakrętów. Są jednocześnie wcieleniem idei muzyki otwartej, inkluzywnej, angażującej, przepełnionej tanecznym drajwem. 7-osobowy kolektyw New People nagrał rozrywkowo-introspektywną płytę, po której masz ochotę wrócić do klasyków Chic i Michaela Jacksona albo po prostu zjeść grejpfruta czy pójść pobiegać. Grejpfruty mają wiele właściwości korzystnych dla zdrowia: przyspieszają przemianę materii, są bogatym źródłem witaminy C i beta-karotenu, dzięki czemu wzmacniają odporność organizmu.

22 czerwca, 19:00 | sala klubowa CKiS-DK Oskard | bezpłatne wejściówki do odbioru tylko w kasach Oskardu

JAN PESZEK. PODWÓJNE SOLO

Na wieczór Jan Peszek. Podwójne Solo składają się grany od 40 lat kultowy Scenariusz dla nieistniejącego; lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera oraz solo Dośpiewanie. Autobiografia, będącego próbą odniesienia się dojrzałego artysty do wydobytych z dalekiej przeszłości urywków swojej biografii. Biografii kształtującej poza świadomością wybory życiowe i w końcu drogę; jaką obiera artysta niezależny. Jan Peszek dośpiewuje owe urywki do Glenna Goulda dośpiewującego „Wariacje Goldbergowskie” Jana Sebastiana Bacha; realizując i rozwijając tym samym wymarzony przez Goulda ideał słuchacza-twórcy; współtworzącego sztukę w procesie jej odbioru.

24 czerwca, 19:00 | sala widowiskowa CKiS-DK Oskard | bezpłatne wejściówki do odbioru tylko w kasach Oskardu

Komenatrze są wyłączone