10. Wielkopolski Festiwal Tańca
TAŃCZĄCE TRZEWICZKI

WIELKOPOLSKIE ŚWIĘTO TAŃCA za nami! Nagrodę Główną dziesiątej edycji Tańczących Trzewiczków zdobył zespół AZYL z ostrowskiego MDK. Jury pod przewodnictwem znakomitej choreograf i pedagog z Poznania, Krystyny Frąckowiak, przyznało w sumie 28 nagród i 12 wyróżnień honorowych. Niemal 6 godzin tanecznych prezentacji ponad 70 zespołów z Konina, Ślesina, Ostrowa, Krotoszyna, Odolanowa, Wrześni, Brzeźna, Wolsztyna, Opatówka i Poznania. Centrum Kultury i Sztuki z Konina pięknie dziękuje wszystkim współorganizatorom, partnerom, uczestnikom i gościom za wspaniałe sobotnie popołudnie pełne wzruszających i energetycznych występów.

Oto Protokół z obrad Komisji Artystycznej 10. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące trzewiczki”, który odbył się w Ślesinie 27 kwietnia 2019 r.

Komisja Artystyczna w składzie: Krystyna Frąckowiak – Poznań, Piotr Czyżewski – Wrocław, Jacek Szczepankiewicz – Konin i Krystian Weber (sekretarz) – CKiS Konin

po obejrzeniu 32 zespołów prezentujących się w ETIUDZIE TANECZNEJ postanowiła przyznać:

w kategorii wiekowej 7-11 lat 

wyróżnienie honorowe – CODA 2B z Konińskiego Domu Kultury

wyróżnienie honorowe – PEREŁKA z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie

III MIEJSCE – DANCE AVENUE II z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE – JUST BE CREATIVE z Rampa Dance Poznań

nagroda 500 zł ufundowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie

I MIEJSCE  – ALCHEMIA RUBINY ze Szkoły Tańca ALCHEMIA we Wrześni

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

w kategorii wiekowej 12-15 lat

wyróżnienie honorowe- SZOŁ z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie

wyróżnienie honorowe – DANCE AVENUE I z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie

III MIEJSCE – TOP DANCE JUNIOR z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE – SPACE z Konińskiego Domu Kultury

nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

I MIEJSCE –  CODA 1 z Konińskiego Domu Kultury

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

w kategorii wiekowej 16-19 lat 

wyróżnienie honorowe- BASTET z Wolsztyńskiego Domu Kultury

III MIEJSCE – FART 1 ze Szkoły Tańca i Baletu FART Konin

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE – RYTMIX KONIN 1A ze Studia Tańca RYTMIX Konin

nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

ex aequo

I MIEJSCE –  TOP DANCE TEAM z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

I MIEJSCE –  DANCE OBSESSION z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wlkp.

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie 

 

po obejrzeniu 13 zespołów prezentujących się w INSCENIZACJI TANECZNEJ Komisja Artystyczna postanowiła przyznać:

w kategorii wiekowej 7-11 lat 

wyróżnienie honorowe- TAKT ze Szkoły Tańca i Akrobatyki TAKT Konin

wyróżnienie honorowe – ALCHEMIA DIAMENTY ze Szkoły Tańca ALCHEMIA Września

III MIEJSCE – RYTMIX KONIN 2C ze Studia Tańca  RYTMIX Konin

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE – TOP DANCE IB – z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie

nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

I MIEJSCE  – CODA 2A z Konińskiego Domu Kultury

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

w kategorii wiekowej 12-15 lat

III MIEJSCE – TAKT ze Szkoły Tańca i Akrobatyki TAKT Konin

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

III MIEJSCE – RYTMIX KONIN 2A ze Studia Tańca  RYTMIX Konin

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE –  JUST FEELINGS z RAMPA DANCE POZNAŃ

nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

I MIEJSCE –  TOP DANCE I A z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

 

po obejrzeniu 29 zespołów prezentujących się w INNYCH FORMACH TAŃCA Komisja Artystyczna postanowiła przyznać:

w kategorii wiekowej 7-11 lat

wyróżnienie honorowe – AFERKA LALA z Rampa Dance Poznań

wyróżnienie honorowe – DROPSY z Artscool Studio taneczno-artystyczne w Ostrowie Wlkp.

III MIEJSCE – DREAM TEAM KIDS ze Szkoły Tańca i Baletu Fart KONIN

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE – PoSamPas z Centrum Tańca SHOW DANCE w Krotoszynie

nagroda  500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE – NA DWA z Rampa Dance Poznań

nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

I MIEJSCE  PoKokardę z Centrum Tańca SHOW DANCE Krotoszyn

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

w kategorii wiekowej 12-15 lat

wyróżnienie honorowe – BINGO ze Studia Tańca SYSTEM z Odolanowa

wyróżnienie honorowe – KajMak z SHOW DANCE w Krotoszynie

III MIEJSCE – DREAM TEAM ze Szkoły Tańca i Baletu FART Konin

nagroda  400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

II MIEJSCE –  HICIORKI z Rampa Dance Poznań

nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

I MIEJSCE –  KaDaklizm z Centrum Tańca SHOW DANCE w Krotoszynie

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

w kategorii wiekowej 16-19 lat

wyróżnienie honorowe – CDN JUNIOR z Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku

III miejsca – nie przyznano

II miejsce – nie przyznano

I MIEJSCE – WAACK AFERA Rampa Dance Poznań

nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie

 

NAGRODĘ GŁÓWNĄ 10. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki” 2019 Komisja Artystyczna postanowiła przyznać:

Zespołowi AZYL z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim (choreografia „JANEK”)

1000 zł ufundowane przez STAROSTWO POWIATOWE w Koninie

 

fot. Marika Sypniewska

Włączamy się w ogólnopolską akcję TańczMy – Międzynarodowy Dzień Tańca.

 

REGULAMIN 2019

__________________________________

Zdjęcie wprowadzające:  Zespół AFERKA OCZKO – laureat Grand Prix 9. WFT TAŃCZĄCE TRZEWICZKI 2018 – fot. Maciej Kaczmarek

 

 

Komenatrze są wyłączone