Przejdź do treści
Wydarzenia 1 październik 18:00

17. FESTIWAL AFRYKAMERA: Mars Jeden

Reżyseria i scenariusz: Gabriel Martins  
Zdjęcia: Leonardo Feliciano
Muzyka: Daniel Simitan
Występują: Rejane Faria, Carlos Francisco, Camilla Damião, Cícero Lucas  
Kraj produkcji: Brazylia
Rok produkcji: 2022
Czas trwania: 115 min.

Nagrody i festiwale: Sundance FF, Tribeca FF, SFFILM F (nagroda publiczności dla najlepszego filmu fabularnego), Göteborg Film Festival   

Polska premiera

“Marzycielski, chwytający za serce brazylijski dramat rodzinny.” – Jessica Kiang, “Variety”

OPIS:

Gabriel Martins rysuje w swoim filmie portret czarnej brazylijskiej rodziny reprezentującej klasę pracującą: ojca z problemami alkoholowymi, który z dnia na dzień traci pracę, matki sprzątającej po domach, która nie może dojść do siebie po wybuchu dynamitu w barze, dorosłej córki ukrywającej przed rodzicami swoją tożsamość seksualną, a także młodszego syna marzącego o podróży na Marsa. Martins doskonale pokazuje, jak nasze marzenia i dążenia bardzo często sprzeczne są z oczekiwaniami najbliższych nam osób. Robi to w sposób niesłychanie świeży i lekki w formie, z wyraziście nakreślonymi bohaterami i pulsującym, pełnym dźwięków brazylijskim miastem w tle. 

Marta Kiewel

OPIS REŻYSERA:

Gabriel Martins – afrobrazylijski filmowiec i założyciel “Filmes dePlástico”. Jego debiut pełnometrażowy “In the Heart of the World” miał premierę na MFF w Rotterdamie. Twórca scenariusza do box office’owego hitu Alemão”, na podstawie którego Amazon zamierza nakręcić serial.