Przejdź do treści
Archiwum do 19 listopada

Fotografia Psich Arystokratów | Wystawa Poplenerowa

Pod koniec września członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów wzięli udział w plenerze fotograficznym połączonym z warsztatami, który odbył się w urokliwym Dworze Dawidy (Gmina Pasłęk, woj. warmińsko-mazurskie), w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Warsztaty poprowadził Błażej Zalesiński, specjalizujący się w fotografii psów, który słynie z niezwykłego talentu do uchwycenia wyjątkowych momentów, które stają się niezapomnianymi pamiątkami dla opiekunów swoich pupili.

Pod jego czujnym okiem i dzięki istotnym wskazówkom, fotografowie doskonalili swoje umiejętności fotograficzne psich portretów, w ujęciach z profesjonalną modelką. Jak się okazało, praca z  psimi modelami – chartami szkockimi oraz borderem – nie była taka łatwa. Ich dynamiczny i indywidualny charakter stwarzał wiele zabawnych sytuacji, wymagających zupełnie innego podejścia oraz czujnego oka. Była to niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich sił i dotychczasowych umiejętności w chwytaniu ciekawych kadrów, w jakże innej stylistyce portretowej fotografowanych obiektów.

Dużym atutem ujęć fotograficznych był przepiękny krajobraz stylowego, barokowego Dworu Dawidy w otoczeniu parku z pomnikowymi dębami, bukami i lipami, które stały się tłem do chwytania ciekawych kadrów.

Efekty twórczej pracy uczestników pleneru zaprezentujemy podczas wernisażu 27 października o godzinie 18:00 w CKiS-DK Oskard. Wystawę będzie można oglądać do 19 listopada (codziennie w godz. 15:00-20:00). Wstęp wolny.

Składa się ona z ponad 30 wielkoformatowych wydruków na PCV. Fotografie będzie można oglądać w sali multifunkcyjnej CKiS-DK Oskard.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie: Beaty Zajkowskiej, Marzeny Krzesińskiej, Romana Trochimowicza, Anny Strugarek, Michaliny Bobbé, Olgi Marcinkowskiej, Anety Podlasińskiej, Jana Witkowskiego, Zygmunta Skrzypka, Pawła Omelchenko, Piotra Tylmana, Szymona Maciejewskiego,  Marioli Liberkowskiej,  Anny Małkowicz, Błażeja Rudowicza, Błażeja Zalesińskiego i Renaty Rudowicz – członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów.