Przejdź do treści
Archiwum 8 marca 2024 18.00

Kobiety z pasją | KMK 2024

„Kobiety z pasją 2024” mają moc! W ramach projektu Konin Miasto Kobiet nasze bohaterki będzie można spotkać w Klubokawiarni NOT (DK Oskard w Koninie) 8 marca o godz. 18.00. O swoich pasjach opowiedzą:

Elżbieta Czaplińska-Kania — artystka, animatorka kultury, kuratorka wystaw, od niedawna koninianka. Wrażenia przy słuchaniu muzyki przekształciły się w cykle obrazów. Prace inspirowane muzyką będzie można obejrzeć w Oskardzie.

Gosia Zagajewska — pisze i śpiewa. Jej muzyka łączy improwizację i inspirację tradycyjnymi melodiami szczególnie z obszarów wschodniej Wielkopolski. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem. Tworzy poetyckie strofy.

Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka — polonistka, propagatorka „języka żyrafy”, czyli porozumiewania się bez przemocy i co za tym idzie — kolekcjonerka żyraf. Aktywistka nowoczesnej edukacji. Uważa, że „nauczycielka”  brzmi dumnie i tego się trzyma.

Aleksandra Polewska-Wianecka — koninianka mocno wierząca w możliwości i potencjał rodzinnego miasta. Pisarka, dziennikarka, scenarzystka (film fabularny Opiekun), autorka komiksów i jak o sobie mówi „zamrożony” prawnik.

Joanna Sołtysiak — kolarka, inżynierka. Od kilkunastu lat buduje tunele w Skandynawii. Po godzinach trenuje triathlon, bije rekordy i zdobywa mistrzowskie tytuły. Marzy o powrocie w rodzinne strony. Jest gotowa na budowę elektrowni jądrowej.

Katarzyna Łysik — rolniczka, działaczka społeczna w tematyce nieruchomych zabytków historii. Pierwsza w historii Polski kobieta, która w 2022 roku uzyskała tytuł wicemistrzyni Polski w motorowodnej kategorii P-750, obecnie na piątej pozycji w skali kraju. Mama trzech synów.

Na wydarzenie zapraszają Anna Pilarska i Renata Rudowicz z CKiS w Koninie.

Anna Pilarska — prowadząca spotkanie, redaktorka, dziennikarka, miłośniczka żółtego, podróży i dobrej lektury. Zawsze po stronie kultury i kobiet… z pasją.

Renata Rudowicz — od roku 2019, współtworząca KOBIETY Z PASJĄ z Anną Pilarską. Pasjonatka fotografowania, na co dzień pracuje w CKiS w Koninie.  Koordynatorka Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów i wielu interdyscyplinarnych imprez kulturalnych. Sercem i wykształceniem związana ze sztuką i kulturą.