Przejdź do treści
Oskard-archiwum 24 lutego 20.00

Łydka Grubasa | KONCERT

Po raz pierwszy w Koninie! Zespół Łydka Grubasa zagra w DK Oskard podczas swojej wiosennej trasy „Ęć się imię Twoje”, promującej najnowszą płytę zatytułowaną „Ęć”. Bilety są już dostępne!

Można je kupić online na kilku platformach:

Oprócz chłopaków z Łydki na scenie zagrają także Talo Gerhard jako support. Będzie się działo!

„Jesień była bardzo udana, wiosnę chcemy zagrać jeszcze huczniej” – mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista Łydki. -„Pojawimy się w kilku miejscach, gdzie zagramy po raz pierwszy. Na wielu koncertach pojawimy się ponownie w towarzystwie sekcji dętej! W setliście będą oczywiście utwory z płyty „Ęć”, będą największe hity, ale chcemy też pograć kilka kawałków bardzo bliskich naszemu sercu, bo ostrzejszych, plus nowości, bo przymierzamy się do nagrania zupełnie nowych kompozycji i czymś nowiutkim na pewno uraczymy naszą ukochaną Publiczność. Ogólnie – będzie się bardzo intensywnie działo i każdy koncert będzie niezapomnianym wydarzeniem”.


Łydka Grubasa to olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od XX lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach, wliczając w to (kilkukrotnie) Dużą Scenę Pol’and’Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów Łydki notuje się w milionach.

Grupa wykonuje bardzo różnorodną mieszankę muzyki rockowej, przeplataną zapożyczeniami ze wszelkich gatunków muzycznych. Warstwa tekstowa to satyra na otaczającą rzeczywistość, wzbogacona o dosadną puentę. Łydka to zespół, który jest bardzo żywiołowy na scenie i koncentruje się na Publiczności, wciągając ją z całych sił do współpracy podczas koncertu. Część koncertów wykonuje w towarzystwie sekcji dętej, zapewniając jeszcze bardziej soczyste doznania dźwiękowe i wizualne.

Zespół tworzą:
Bartosz Krusznicki – wokal
Maciej Charytoniak – gitara
Artur Wszeborowski – gitara basowa
Dominik Skwarczyński – klawisze
Maciej Matuszczyk – perkusja